Velikonoční jarmark v České Kamenici
KDY: Neděle 17. dubna od 11 hodin
KDE: Náměstí Míru, Česká Kamenice

Už v neděli proběhne v centru České Kamenice tradiční velikonoční jarmark. Bohatý program s množstvím regionálních stánků, občerstvením a dětských dílniček. Mimořádně otevřen kostel svatého Jakuba Staršího a poutní kaple Narození Panny Marie. Hudební program zajišťují kapely Takže Tak a Perutě s Milanem Peroutkou. Nebudou chybět ani dílničky pro malé i velké.

Velikonoční jízda v Mikulášovicích
KDY: Mikulášovice
KDE: neděle 17. dubna

Římskokatolická farnost Mikulášovice a Spolek Nixdorf pořádá velikonoční jízdu. V kostele svatého Mikuláše v 10 hodin proběhne mše ke slavnosti Zmrtvýchvstání Páně. Hudební doprovod obstará Vilémovský chrámový sbor, Mikulášovický pěvecký sbor a Orchestr Šluknovska. Po mši začíná před kostelem velikonoční jízda.

Velikonoční nákupy v Žitavě
KDY: Sobota 16. dubna od 10 do 16 hodin
KDE: Žitava

Užijte si Velikonoce v Žitavě! Zábava pro celou rodinu po celý den, velikonoční trhy i speciální akce v obchodech. Děti dostanou dárky od velikonočního zajíčka, nebo se vyřádí na skákacích hradech. Svačinu klidně nechte doma a pochutnejte si na místních dobrotách, například na typických lužických bratwurstech. A těšte se i na speciální gulášové dělo. Připravena je také módní přehlídka – nechte se inspirovat a osvěžte svůj jarní šatník. Udělejte si například z Varnsdorfu výlet za hranice.

V Rumburku proběhne hasičský bál
KDY: Sobota 16. dubna od 20 hodin
KDE: Velký sál, DK Střelnice, Rumburk
ZA KOLIK: 250 korun

Užijte si sobotní večer ve společnosti hasičů v rámci hasičského bálu. Pořádají ho dobrovolní hasiči z Rumburku. Na akci zahraje k tanci a poslechu kapela Z5. Vstupenky stojí 250 korun.