DĚČÍNSKO

Strašidelná zoo

Kdy: sobota 4. listopadu od 15.00
Kde: Zoo Děčín
Za kolik: běžné vstupné do zoo
Proč přijít: Odpoledne plné dýní, strašidel a lampionů si užijí rodiny s dětmi opět po roce v děčínské zoologické zahradě. V 15 hodin odstartuje v amfiteátru dlabání dýní, které bude probíhat zhruba hodinu a půl. K halloweenskému tvoření bude hrát hudební skupina U-Style. Vydlabanou dýni je možné buď přihlásit do soutěže, nebo ji v zoo odnést k oblíbenému zvířeti, kde poslouží jako podzimní dekorace. Ve stejnou dobu se děti mohou vydat na strašidelnou stezku plnou úkolů, děti se budou moci setkat například s Harrym Potterem, Saxanou, Mavis a Johnym z Hotelu Transylvánie, s Wednesday nebo třeba i s Červenou Karkulkou a zlým vlkem. Odměny budou připraveny pro prvních 350 dětí. V 16.45 pak proběhne vyhlášení soutěže o nejlepší dýni, a to formou náhodného hlasování. V 17.15 se vydá po zoo lampionový průvod. V zoo bude k zakoupení omezené množství suvenýrů s halloweenskou tematikou, k dispozici bude i omezený počet dýní, doporučují tak přinést vlastní. Také nástroje na dlabání budou k dispozici, je ale lepší si přinést.

Strašidelný dům

Kdy: pátek 3. listopadu od 16.30 do 20.00
Kde: Centrum dětí a mládeže Benešov nad Ploučnicí
Za kolik: 50 a 20 korun
Proč přijít: Dlouholetá akce v Benešově je zpět, proběhne však na novém místě. Ve strašidelné se promění Centrum dětí a mládeže a jeho okolí. Přijít bát se do strašidelného domu mohou malí i velcí. Občerstvení bude zajištěno. Předprodej vstupenek probíhá v kanceláři CDM, vstupné pro děti je 50 korun, dospělí zaplatí 20 korun.

Cestovatelský festival 7 divů

Kdy: sobota 4. listopadu od 13.00
Kde: Dům Českého Švýcarska, Krásná Lípa
Za kolik: 400 korun
Proč přijít: Příběhy plné dobrodružství i extrémů přinese cestovatelský festival 7 divů, který už pojedenácté zamíří do Krásné Lípy. Návštěvníci se mohou těšit na zážitky z plavby přes Egejské moře, jedné z nejvíce konfliktní zóny planety nebo třeba náročného treku Skalistými horami. 

Richard Nagel - Expedice Monoxylon IV.
Dobrodružství z různých koutů světa. Do Krásné Lípy míří cestovatelský festival

Back to Shred tour

Kdy: pátek 3. listopadu od 22.00
Kde: Hudební klub Le Garage Noir, Děčín
Za kolik: 250/300 korun
Proč přijít: První listopadový víkend potěší zejména milovníky těch nejtvrdších žánrů. The.switch jistě není nutné příliš představovat. A pokud si říkáte, zda to není překlep či omyl, číst zde jméno Shogun Tokugawa, tak skutečně není. Kapela se vrátila na pódia a chystá se odehrát několik málo koncertů. Třetí do party je emo-post rocková parta s názvem odkazujícím na jednu méně známou postavu z vesmíru Star Wars - Mara Jade. Vstupenky v předprodeji na www.vstupenkadecin.cz.

Lukáš Pavlásek - Planeta slepic

Kdy: pátek 3. listopadu od 19.00 do 20.30
Kde: Dům kultury Šluknov
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Stand-up speciál komika Lukáše Pavláska se odehraje ve Šluknově. Přijďte se zasmát tomu, co znáte ze života.

Lukáš Pavlásek v prosinci přiveze do Ústí nad Labem one - man - show Planetu slepic.Zdroj: Archiv

Travesti show Techtle mechtle

Kdy: neděle 5. listopadu od 17.00
Kde: Dům kultury Střelnice, Rumburk
Za kolik: 400/440 korun
Proč přijít: Nejúspěšnější česká travesti show Techtle Mechtle přiváží novou divadelní show "Dokud nás smrt nerozdělí" do Rumburku. Travesti skupina Techtle Mechtle si tentokrát ve svém pořadu posvítí na to, jak vypadá takové manželství po 30 letech pod jednou střechou. Co vás čeká? Muzikálovo-taneční, divadelní představení, ve kterém uvidíte za jeden večer zhruba 80 kostýmů, propracované taneční choreografie a vtipné scénky z manželství, které píše sám život. Vstupenky v předprodeji stojí 400 korun. Show se koná také v sobotu od 19 hodin, vstupenky jsou však už vyprodány a pro velký zájem Střelnice přidala nedělní představení.

Halloweenský bál pro děti

Kdy: sobota 4. listopadu od 17.00
Kde: Sportcentrum Jiřetín pod Jedlovou
Za kolik: vstupenkou jsou strašidelné dobroty
Proč přijít: Strašidelná zábava pro děti plná her a legrace. Příchozí se mohou těšit i na děsivou diskotéku, masky jsou vítány. Vstupné se neplatí, místo něj mají návštěvníci přinést strašidelné dobroty či šmakulády, na kterých si mohou všechny přítomné děti pochutnat. Možnost občerstvení pro doprovod bude zajištěna na mobilním baru. Od 20 hodin se pak chystá halloweenská diskotéka pro dospělé. Masky jsou vítány, vstupné dobrovolné.

The Moonband in concert

Kdy: sobota 4. listopadu od 20.00
Kde: Fabrika, Doubice
Za kolik: dle ceníku pořadatele
Proč přijít: Během kulturní soboty Fabrika přivítá německo-českou kapelu The Moonband, která návštěvníkům svým netradičním akcelerujícím filmovým výstupem jistě vykouzlí nejeden úsměv. Jak sami tvrdí: “We make folk music for visionaries!” 

ÚSTECKO

Interporta v Ústí: Radůza, Slza, Klus a Černocká

Kdy: čtvrtek 2. až sobota 4. listopadu
Kde: Národní dům, Kulturní dům, Ústí nad Labem
Za kolik: 290/390 korun
Proč přijít: Mezinárodní hudební soutěž opět zavítá do Ústí nad Labem. Čtvrteční večer bude věnován trampské hudbě a vzpomínkám na Kapitána Kida a Tonyho Linharta. Vystoupí Střepy, Choroši a Hop Trop. V pátek v Domě kultury zahrají Radůza, Epydemye a Monika Sonk Trio. Hlavní program proběhne v sobotu. Vedle soutěžních kapel z Polska, Francie, Anglie, Slovenska a Česka vystoupí také zahraniční hosté, duo SISSOS z Austrálie, Baptiste Dupré z Francie a špičkové kapely české hudební scény: SLZA, Tomáš Klus, Petr Kocman a Petra Černocká. Celý program zahájí ústecká skupina Fridrich a Fridrich. 

Zdroj: Youtube

Podzimní strašidlení 

Kdy: pátek 3. listopadu od 16 do 18 hodin
Kde: Dům dětí a mládeže, Ústí nad Labem
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Tradiční podzimní akce ústeckého Domu dětí a mládeže slibuje odpoledne plné zábavy aneb Halloween po česku. Na účastníky čekají kreativní dílničky, opékání buřtů, soutěže i „strašidelná“ diskotéka.

53. Mezinárodní taneční festival 

Kdy: sobota 4. až neděle 5. listopadu
Kde: Sportcentrum SLUNETA, Ústí nad Labem
Za kolik: 300–800 korun
Proč přijít: Svátek tance, během kterého se uskuteční mistrovství České republiky tanečních formací a showdance. K mezinárodním soutěžím juniorů, mládeže a dospělých budete moci zhlédnout také mistrovství ČR seniorských tanečních párů. 

Zdroj: Miroslav Solař

16. Mezinárodní origami setkání 

Kdy: sobota 4. až neděle 5. listopadu
Kde: Přírodovědecká fakulta UJEP, Ústí nad Labem
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Jste zkušení tvůrci, pouzí fanoušci nebo se teprve o tomto fenoménu chcete něco dozvědět? Na setkání vás čeká výstava modelů, dílny různých obtížností i možnost volného skládání. Dorazí i zvláštní host z Francie Nicolas Terry, jehož krásné modely zaujmou každého. 

Strašidlení s Harry Potterem 

Kdy: sobota 4. listopadu od 17 do 19 hodin
Kde: alejka v ulici Elišky Krásnohorské, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Začátek cesty bude v horní části alejky. Na asfaltovém hřišti bude připraven čaj pro děti. Plánován je oheň, ale buřty si přineste vlastní. Ostatní občerstvení bude dle možností a času organizátorek, takže pokud chcete pomoci, upečte sladké, slané a podělte se se sousedy. 

LOUNSKO

Lampionový průvod ve Slavětíně

Kdy: pátek 3. listopadu od 17.00
Kde: u radnice, Slavětín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Malé i velké potěší v pátek večer lampionový průvod ve Slavětíně. Zváni jsou všichni bubáci a strašidla. S lampionem mají v 17 hodin dorazit před slavětínskou radnici, zakončení průvodu proběhne na místním fotbalovém hřišti, kde bude i velký ohňostroj. Masky a převleky čeká sladká odměna. Akci pořádá TJ Sokol Slavětín.

Strašidelná sýpka v Postoloprtech

Kdy: sobota 4. a neděle 5. listopadu
Kde: Knížecí dvůr Postoloprty
Za kolik: 150/100 korun
Proč přijít: Pozoruhodná akce se chystá na víkend v Postoloprtech. Užijí si ji hlavně ti, kdo se rádi bojí. Knížecí dvůr Postoloprty - Schwarzenberský statek totiž připravil program Strašidelná sýpka. Dá dětem prostor pro trochu zdravého strachu, ale také pro řádění ve skákacích hradech či zábavu při malování na obličej. A chybět nebude ani občerstvení. Akce bude probíhat v sobotu 4. listopadu od 12 do 18 hodin, v neděli od 12 do 17 hodin. Do areálu statku se vstupuje z ulice B. Němcové, od plavecké haly.

CHOMUTOVSKO

Dušičkový koncert v Otvicích

Kdy: pátek 3. listopadu od 19.00
Kde: kostel sv. Barbory, Otvice
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: V kostele svaté Barbory v Otvicích se uskuteční koncert u příležitosti Památky všech věrných zemřelých. Pořádá ho sdružení Voces Caelestes a vystoupí na něm Ensemble Hilaris. Zazní Requiem od Francesca Cavalliho, dále skladby J. Bacha. A. Brucknera a H. Schütze.

Hubertova jízda v chomutovském zooparku

Kdy: sobota 4. listopadu od 11.00
Kde: Zoopark Chomutov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Jezdecký klub Zooparku Chomutov zve v sobotu 4. listopadu na tradiční Hubertovu jízdu. Slavnostní nástup proběhne v 11.00 ve Skanzenu Stará Ves, odkud bude následovat odjezd jezdců na velkých koních směr Hradečná, Šerchov, kde pro ně tentokrát bude uskutečněna vyjížďka po krásných horských loukách. Poníci se svými jezdci absolvují hon v areálu Skanzenu. Ve stáji bude k dispozici občerstvení v podobě párku v rohlíku a pití.

LITOMĚŘICKO

Pochod za rozsvícenou dýní v Libochovicích

Kdy: pátek 3. listopadu od 18.00
Kde: Městský park Libochovice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Městském parku v Libochovicích proběhne v pátek 3. listopadu Pochod za rozsvícenou dýní. Trasa pochodu bude mezi 18. a 19. hodinou vyznačena rozsvícenými dýněmi, na děti budou čekat strašidla a na závěr potěší ohňostroj. Sraz a procházky budou individuální. Na místě mohou účastníci využít připraveného občerstvení. Akci pořádá ZŠ J. E. Purkyně ve spolupráci s městem.

Strašidelná stezka roudnickým zámkem

Kdy: sobota 4. a neděle 5. listopadu
Kde: Zámek Roudnice n. L.
Za kolik: 90 korun
Proč přijít: Zámek v Roudnici nad Labem připravil na nadcházející víkend strašidelnou stezku pro celou rodinu. Zájemcům se otevře v sobotu 4. listopadu od 10 do 18 hodin, v neděli 5. listopadu od 10 do 16 hodin. Zámek opět po roce obsadí strašidelná garda. Při cestě za pokladem účastníci potkají například zákeřnou ježibabu, vodníka, hejkala či bludičku. Vstup na stezku bude každých 15 až 20 minut hradem. Kostýmy vítány.

TEPLICKO

Strašidelná botanka

Kdy: pátek 3. listopadu od 17.00 do 22.00
Kde: Botanická zahrada, Teplice
Za kolik: 120-190 korun
Proč přijít: Romantická zákoutí botanické zahrady se promění v děsivá a mysteriózní místa zahalená tmou. Celá zahrada ožije v duchu mexického folklóru, po zahradě budou kráčet strašidla. N příchozí čeká stezka odvahy i plnění úkolů. Děti, které přijdou ve strašidelném kostýmu, mají vstup zdarma.

Drakiáda a lampionový průvod

Kdy: sobota 4. listopadu od 15.00
Kde: areál Pohodlíčko, Proboštov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Obec Proboštov zve k rybníku na drakiádu a lampionový průvod. Návštěvníci si užijí pouštění draků, tvůrčí dílničku, soutěže pro děti, ukázky RC modelů, na místě bude také stánkový prodej občerstvení. Po setmění se kolem rybníka a lesoparkem vydá lampionový průvod.

MOSTECKO

Charitativní lampionový průvod

Kdy: sobota 4. listopadu od 15.00
Kde: Koldům a náměstí Míru, Litvínov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Další podzimní akcí ožije v sobotu litvínovské náměstí. Nejprve bude na Koldomu připravena dílnička, kde si mezi 15. a 18. hodinou budou moci lidé vytvořit vlastní lampiony. V 18 hodin pak odstartuje průvod městem na náměstí Míru, kde o hodinu později proběhne kulturní program. Vystoupí písničkář Jakub Liška, proběhne soutěž o nejlepší kostým nebo vyhlášení vánoční charitativní sbírky.

Podzimní Fabia setkání

Kdy: sobota 4. listopadu od 14.00
Kde: Jezero Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: U mosteckého jezera se sjedou "vytuněná" auta, proběhne tu sraz vozů Škoda Fabia. Na místě proběhne vyhodnocení několika kategorií, jako top Fabia srazu, top interiér, top kola, top neon lights nebo top audio. Další auta získají diplomy "top 25 nejhezčích aut srazu".