Zajděte do knihovny na velikonoční tvoření
KDY: Sobota 9. Dubna od 12 hodind
KDE: Městská knihovna, Děčín
ZA KOLIK: 150 korun

Děčínská knihovna pořádá velikonoční tvoření. Jedná se o workshop pro rodiče s dětmi, kurz vede Růžena Pekařová. Osvojíte si základy pletení z proutí. Cena 150 korun zahrnuje proutí, květináč i hlínu.

Rumburské kino láká na Fantastická zvířata
KDY: Neděle 10. Dubna od 15 hodin
KDE: Kinosál DK Střelnice, Rumburk
ZA KOLIK: 130 korun

Rumburské kino láká na film Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství. Profesor Albus Brumbál ví, že mocný temný kouzelník Gellert Grindelwald je na cestě převzít moc nad kouzelnickým světem. Protože není schopen ho zastavit sám, pověří magizoologa Mloka Scamandera, aby vedl neohrožený tým kouzelníků, čarodějek a jednoho chrabrého mudlovského pekaře na nebezpečné misi, kde potkají stará i nová fantastická zvířata a střetnou se s rostoucí armádou Grindelwaldových následovníků. Ale jak dlouho bude moci Brumbál zůstat stranou, když jsou sázky tak vysoko?

Zajděte v Horním Podluží na fotbal
KDY: Sobota 9. Dubna od 16:30
KDE: fotbalové hřiště Horní Podluží

Fotbalisté Horního Podluží se o víkendu představí doma, v sobotu od 16:30 na svém hřišti hostí SK Slovan Jiřetín pod Jedlovou

Udělejte si výlet na vyhlídku Belvedér
KDY: Kdykoliv
KDE: Belveder, Děčínsko
ZA KOLIK: Zdarma

Severně od města Děčín se nachází vyhlídka Belvedér. Řadí se mezi nejstarší a nejhezčí vyhlídky v Českém Švýcarsku. Vyhlídka je vysoká zhruba 160 metrů nad hladinou řeky Labe a na pískovcové skále vznikla už na začátku 18 století. Nejprve byla určená pro koncerty šlechty, později v těsné její blízkosti byla postavena výletní hospoda. Z vyhlídky uvidíte Labský kaňon, Dolní Žleb, severní Německo, stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone nebo skladní hřbety Schrammsteine a Grosse Winterberg. Od konce 19. století u vyhlídky stojí Hotel Belvedér, ke kterému se dá dojet autem, a pak se můžete projít až přímo na vyhlídku. Pokud si chcete udělat delší pěší výlet, může se vypravit po červené turistické trase z Děčína nebo Hřenska.

Vydejte se Petřínskou stezkou
KDY: Kdykoliv
KDE: Růžová, Děčínsko

Petřínská stezka u Růžové je pouze 500 metrů dlouhá, ale nachází se na ní celá řada zastávek se zajímavými informačními panely. Jejich tématem je především fauna a flora. Na stezku je možné vyrazit od kostela svatého Petra a Pavla v Růžové, pokračovat k pomníku obětem první světové války a vše ukončit zpět na okraji Růžové. Celý výlet bude mít asi 3 kilometry a určitě ho zvládnou i rodiny s malými dětmi. Do Růžové je možné dojet autem, kdo nemá k dispozici vlastní dopravu, může jet autobusem z Děčína.