Vydejte se na Kvádrberk
KDY: Kdykoliv
KDE: Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Na okraji Děčína je stolová hora Kvádrberk. Na jejím vrcholku stojí obelisk vztyčený v roce 1879. Vznikl u příležitosti stříbrné svatby císaře Františka Josefa I. a císařovny Alžběty. Vrchol hory se nachází v nadmořské výšce 289 metrů. Zajímavé jsou také označení tohoto místa. Název Stoličná hora je uměle vytvořený a není místními prakticky používán a název „Kvádrberk“ je obecně používán pro celou Děčínskou výšinu. Název „Kvádrberk“ charakterizuje tvar vrcholového skalního útvaru, který, díky vodorovné plošině a na ni navazující kolmé západní stěně, budí směrem od Děčína dojem skutečného kvádru.

Zaplavejte si v aquaparku
Tip na sport

Pokud máte rádi plavání, můžete vyrazit do děčínského aquaparku. Klasický plavecký bazén má šest drah a je dlouhý 25 metrů. Využít můžete také bazén atrakcí, vlnobití, divokou řeku nebo vodní chrliče. Za vstup na hodinu a půl odpoledne zaplatí dospělý 95 korun, děti a studenti zaplatí 80 korun. Přijďte si užít pobyt ve vodě v Děčíně.

Zajděte v Rumburku na film
KDY: Neděle 9. ledna od 17 hodin
KDE: Kinosál DK Střelnice, Rumburk
ZA KOLIK: 120 korun

Rumburské kino zve na animovaný muzikál Zpívej 2. Buster Moon, odvážný koalák, který se odhodlal uspořádat největší talentovou show. A i když musel Buster zdolávat překážky, které by porazily slona, tak v animované komedii „Zpívej“ uspěl. A protože s jídlem roste chuť, čekají v pokračování na Bustera a jeho partu zpěváků mnohem větší výzvy. 

Prohlédněte si výstavu betlémů
KDY: středa až neděle 9 až 17 hodin
KDE: Oblastní muzeum v Děčíně
ZA KOLIK: 40 korun, děti 20 korun

Vydejte se do Oblastního muzea v Děčíně, kromě dlouhodobých výstav a expozic si můžete až do konce ledna prohlédnout výstavu vánočních betlémů.