Vydejte se na Kvádrberk
KDY: Kdykoliv
KDE: Děčín
ZA KOLIK: Zdarma 

Na okraji Děčína je stolová hora Kvádrberk. Na jejím vrcholku stojí obelisk vztyčený v roce 1879. Vznikl u příležitosti stříbrné svatby císaře Františka Josefa I. a císařovny Alžběty. Na Kvádrberku se nachází také dvě vyhlídky, Sněžnická a Labská. Touto lokalitou vede značená turistická trasa, jejíž součástí je i naučná stezka. Výhled na město nezklame. 

Navštivte rozhlednu Velký Chlum
KDY: Kdykoliv
KDE: Velký Chlum
ZA KOLIK: Zdarma

Pokud máte rádi vyhlídky, můžete se vypravit na rozhlednu Velký Chlum. Zhruba pět kilometrů od Děčína se nachází ves Horní Chlum. Nad ní se vypíná konec Velký Chlum, na kterém je stejnojmenná rozhledna. Jedná se o devatenáct metrů vysokou věž ve tvaru válce. Za dobrého počasí je vidět na kopec Kukla, vrch Varhošť a České středohoří s Milešovkou. Autem se dá dojet až do Horního Chlumu, ze kterého je potřeba jít ještě 500 metrů po červené turistické značce. 

Objevte zajímavé děčínské mosty
KDY: Kdykoliv
KDE: Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

V Děčíně se nachází několik zajímavých mostů přes Ploučnici nebo Labe. Neobvykle strmý Ovčí můstek pochází z roku 1651 a vede přes Jílovský potok. Nad výtokem Zámeckého rybníka je řetězová lávka, která představuje nejstarší původní historickou mostní konstrukci na území České republiky. Podle pramenů byla postavena v roce 1831.

Zahrajte si Osadníky z Katanu
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: od 688 Kč

Osadníci z Katanu jsou legendou ve světě deskových her, která si získala přízeň milionů hráčů po celém světě. A čím tato hra jednoznačně předčí jiné deskové hry? Především variabilitou herního plánu. Každá partie je jedinečná. Spolu s protihráči osidlujete ostrov Katan. Vítězem se stává hráč, který vybuduje nejmocnější osídlení. Získávejte potřebné suroviny, obchodujte s nimi a díky nim dále budujte cesty, vesnice, města. Hra je pro 3-4 hráče a trvá od 75 minut déle. 

Podívejte se na film Instalatér z Tuchlovic
KDY: Kdykoliv
KDE: Internet
ZA KOLIK: Zdarma

Film Tomáše Vorla pojednává o příběhu čtyřicetiletého instalatéra Luboše Cafourka, který pochází z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty.

Vyzkoušejte hru Bang
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy
ZA KOLIK: Od 299 Kč

Dramatická karetní hra s tématikou Divokého západu, kde cílem je přežít! Hráči na sebe berou různé role běžné na divokém západě. Cílem hry je vtipnou formou „vystřílet“ role nepřátelské a přežít. Hra je velmi svižná plná komunikace a humoru.
Hráči vkročí do drsného života na divokém západě. Střílečky a honičky mezi desperády a šerifem jsou na denním pořádku a není příliš jisté, kdo koho honí a komu pomáhá.