Komentovaná prohlídka muzeem a Mariánskou loukou 
KDY: Sobota 4. července od 14 hodin
KDE: Oblastní muzeum Děčín
ZA KOLIK: 50 Kč

Sraz u muzea ve 14 hodin, následuje prohlídka výstav v muzeu a procházkou se pokračuje městem na Mariánskou louku. Ukončení je plánováno přibližně v 16 hodin u bývalých městských lázní.  Provázet bude Vlastimil Pažourek.

Varnsdorfský upoutanec 
KDY: 4.7. a 5.7. od 9.00 do 20.00
KDE: Varnsdorf - stadion v kotlině
ZA KOLIK: Vstup zdarma

O prvním červencovém víkendu si na obou plochách varnsdorfského stadionu v Kotlině dají dostaveníčko letečtí modeláři, aby se utkali v rámci akce Varnsdorfský upoutanec. K vidění budou závody upoutaných modelů maket a polomaket letadel, kategorie, která dnes již není zcela běžně k vidění. V sobotu proběhne soutěž O pohár Tolštejnského panství v kategorii UŠ, po oba víkendové dny se uskuteční mistrovství ČR maket kategorií F4B a SUM. Začátky jsou v 9 hodin

Výstava Fenomén Igráček 
KDY: do 31.8.
KDE: Šluknovský zámek
ZA KOLIK: 40 Kč

Historie – současnost – vývoj a výroba těchto fenomenálních umělých panáčků. Součástí výstavy jsou unikátní Igráččci v podobě posledního majitele zámku Ervína Leopolda Nostitze Rienecka a významné osobnosti našeho města Ing. Františka Bienerta. Vyrobit si lze i vlastního Igráčka.

Tři vernisáže v Rumburku  
KDY: Pátek 3. 7. od 17.00
KDE: muzeum
ZA KOLIK: Vstup zdarma

První páteční červencové odpoledne v muzeu Rumburk bude věnováno historickým výstavám. V 17 hodin se uskuteční hned 3 vernisáže, které si připravila pobočka Oblastního muzea v Děčíně ve městě Rumburk. Díky rozmanitosti témat si každý návštěvník přijde na své. Pro milovníky historických kol je připravena výstava, která je složena ze sbírek Oblastního muzea v Děčíně. Jestliže jste příznivcem těchto jedinečných dopravních prostředků, které od doby svého prvního představení prošly mnoha změnami, tato výstava by pro vás mohla být příjemným zpestřením. Milan Kubát představí svou práci „Peníze doby nouze 1918“. Návštěvníci tak mohou blíže nahlédnout do systému platidel na počátku první republiky. Pokud se chcete dozvědět více o historii města Krásná Lípa, tak je právě pro vás připravena výstava s názvem Zapomenutá sláva rodiny Dittrich z Krásné Lípy. Na této výstavě bude možné si prohlédnout jedinečné spisy k výzdobě hrobky Dittrichovy rodiny. Zároveň bude pro veřejnost poprvé zpřístupněn originál obrazu z roku 1899 s názvem „Pohled na náměstí v Krásné Lípě“. Autorem obrazu je malíř August Frind. Jeho dílům bude věnovaná i část výstavy, jelikož ve svých pracích zobrazoval právě Krásnou Lípu a její okolí.

Letní kino na zámku   
KDY: každý den od 21:30 hodin
KDE: Děčínský zámek
ZA KOLIK: vstupné různé

V červenci a srpnu se koná tradiční letní kino na zámku. Hraje se každý den od 21:30 hodin
Program na nejbližší dny:
Čt 2. 7. - Samotáři: Obnovená premiéra po 20 letech
Pá 3. 7. - Frčíme
So 4. 7. - 3Bobule
Ne 5. 7. - Poslední aristokratka
Po 6. 7. - film s největší návštěvností nebo náhradní projekce

Půlnoc v pohraničí 
KDY: Neděle 5. 7. od 18.00
KDE: Kostel nanebevzetí Panny Marie Doubice
ZA KOLIK: 100 Kč

Původní česká divadelní hra inspirovaná skutečnými událostmi 50. let v česko-německém pohraničí. 70 let od likvidace klášterů, církevního majetku a perzekuce duchovních. Dramatická noc z 3. na 4. 5. roku 1950 v kostele sv. Vavřince. Zbývá jen pár hodin před plánovaným vyklizením kláštera v česko-německém pohraničí. Prolnutí epoch a národů, zpytování morálky. Hra o strachu, bezmoci a naději, která tady umírá. Představení je vhodné pro diváky starší 18 let.