Mezinárodní mistrovství České republiky v jízdě pákových drezín
KDY: Sobota 29. srpna od 10 do 16 hodin
KDE: Česko-saské přístavy, Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Klub železničních cestovatelů zve v sobotu 29. srpna na již 9. ročník mezinárodního mistrovství České republiky v jízdě pákových drezín, který se uskuteční stejně jako každý rok na vlečce společnosti Česko-saské přístavy v Děčíně-Loubí od 10 do 16 hodin. Závodit se bude na trati dlouhé 10 km (po 1,6 km bude vždy obrátka). Závodníci budou z Čech, Slovenska a Polska. K dispozici bude i jedna páková drezína pro návštěvníky, kteří si tak budou moci vyzkoušet jaké to je, jezdit s touto drezínou. Chybět nebude občerstvení, hudba a atrakce pro děti. Návštěvníky bude na vlečku přístavu Loubí vozit historický motoráček.

Den Českého Švýcarska
KDY: Sobota 29. srpna od 8 hodin
KDE: Křinické náměstí, Krásná Lípa
ZA KOLIK: 50 Kč (koncert)

K závěru prázdnin v Krásné Lípě tradičně patří Den Českého Švýcarska a s ním i mezinárodní sraz legendárních motocyklů Čechie Böhmerland a Cross Parkmaraton, celá řada běhů různých délek včetně dětských závodů, canicrossu a nordic walking. Chybět nebude ani večerní koncert – letos náměstí rozezní kapela Tata Bojs. Kromě tradičního programu mnoho zajímavého nabízí i ten „doprovodný“ a navíc letos se Den ČŠ bude prolínat s oslavami 150. výročí od povýšení Krásné Lípy na město. Akci moderuje Jan Antonín Duchoslav alias Viki Cabadaj.

Čtení s Davidem Matáskem a Evou Turnovou
KDY: Neděle 30. srpna od 17 hodin
KDE: Děčínský zámek – Jižní zahrady 
ZA KOLIK: 160 Kč

D. Matásek: Čtení z knihy J. Němčíka Přiznání taxikářů. Humorné, lechtivé, veselé i smutné, ale hlavně ze života. E. Turnová: Autorské čtení, v němž spisovatelka hořkohumorně glosuje absurditu životních situací.

Literární Zarafest
KDY: Od čtvrtka 27. srpna do soboty 29. srpna
KDE: Oblastní muzeum Děčín

Děčínský literární Zarafest tento týden oslaví jubileum. Letos se oproti minulým letům neuskuteční na zámku, ale převážně v oblastním muzeu. Festival začne ve čtvrtek v 19 hodin v Café Prostoru, kam přijede Tomáš Řezníček nebo Josef Straka. O den později do muzea ve stejný čas P.P. Payne nebo Dan Jedlička. Sobotní program začne v muzeu již v 16 hodin a vystoupí Milan Děžínský, Robert Janda nebo Patrik Linhart.

Festival pouličního divadla 
KDY: Od pátku 28. srpna do soboty 29. srpna
KDE: Křížová ulice, Děčín
ZA KOLIK: 100 a 30 Kč

Městské divadlo Děčín pořádá v pátek a v sobotu v Křížové ulici v Děčíně oblíbený Festival pouličního divadla, již 9. ročník. Jako tradičně čeká návštěvníky divadlo loutkové, japonské, hudební i Činoherák a koncerty pod širým nebem. Mezi muzikanty vystoupí například Iva Šulcová a Tomáš Kostka, ABBA revival, Chichimeku, Shivers, Czechoff a další.

Prohlídky zámku po setmění 
KDY: Sobota 29. srpna od 21, 22, 23 hodin
KDE: Zámek Děčín
ZA KOLIK: 140/100 Kč

Netradiční prohlídky se uskuteční v netradičním čase na Zámku Děčín. Prohlídky po setmění proběhnou od 21, 22 a 23 hodin. Prohlídky mají omezenou kapacitu, je doporučeno provést rezervaci.  

Pravěká zoo 
KDY: Sobota 29. srpna od 14 hodin
KDE: Zoo Děčín
ZA KOLIK: Běžné vstupné

Konec prázdnin bude v děčínské zoo již tradičně patřit dětem a veselé akci, při které se společně rozloučí s prázdninami. Návštěvníci se mohou se těšit na stezku plnou úkolů, mezi nimiž bude chybět například slalom mezi dinosaury, prapexeso, pravěké vzpírání, malování v jeskyni nebo mamut chodící po areálu zoo. Za splnění všech aktivit čeká děti drobná odměna. V pravěkou se zoo promění v sobotu 29. srpna 2020 od 14 hodin. Stanoviště budou k dispozici do 16.30 hodin.

Zlatý zvoneček
KDY: Neděle 30. srpna od 15 hodin
KDE: Malé lesní divadlo, Jiřetín pod Jedlovou
ZA KOLIK: Dobrovolné vstupné

Hravý pohádkový příběh o věčném souboji dobra a zla, ve kterém nemohou chybět čertík, lesní strašidla a královny. Hraje DS Karel Čapek Děčín.

Slavnosti medu, vína a piva
KDY: Sobota 29. srpna od 14 do 23 hodin
KDE: Pivovar Nomád, Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Na netradičním místě se uskuteční tradiční Slavnosti medu, vína a tentokrát i piva. Ty se z děčínského zámku přesunuly do areálu Pivovaru Nomád. Oblíbenou událost, kde je možné ochutnat výborný med od včelařů a která potěší vinaře a pivaře, doplní živá hudba.