Odvoz léta do Němec 
KDY: Sobota 26. září od 10 hodin
KDE: Smetanovo nábřeží, Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Společnost pro přepravu ročních období vodní cestou sděluje všem příznivcům, že 27. ročník vodácké akce „Odvoz léta do Němec“ se uskuteční navzdory koronaviru v sobotu 26. září 2020. Start lodí je stanoven na 10. hodinu pod děčínským zámkem. Zpáteční přeprava lodí z Bad Schandau svépomocí. Všichni účastníci plavby obdrží účastnický diplom. K hojné účasti zve vedení Společnosti.

Otevření Cifra Gallery v Doubici
KDY: Sobota 26. září od 18 hodin
KDE: Cifra Gallery, Doubice
ZA KOLIK: Zdarma

Letošní otevření Cifra Gallery zahájí v Doubici výstavou obrazů a objektů jednoho z předních českých umělců Petra Písaříka. Současně s vernisáží se bude u nedaleké Fabriky odehrávat vzlet několika horkovzdušných balonů, Petr Písařík v galerii rozehraje hru světel doprovázenou vizuálním zážitkem na obloze.

Broukovec fest
KDY: Sobota 26. září od 12.45 hodin
KDE: Dům kultury Česká Kamenice
ZA KOLIK: 100 Kč / děti zdarma

Divadelní festival láká nejen děti. Celý program najdete ZDE.

Hudební slavnost
KDY: Sobota 26. září od 16 hodin
KDE: Kostel sv. Václava. Srbská Kamenice

U příležitosti svatováclavské pouti v Srbské Kamenici se v sobotu uskuteční již 26. Hudební slavnost v kostele sv. Václava, architektonické dominantě obce. Lidé si poslechnou housle Mattea Hagera a Davida Hernycha, Zuzana Meierová zahraje na lesní roh, vystoupí smíšený pěvecký sbor PUNKT či Komorní orchestr CANTO. Festival se stal již nedílnou součástí života obce i okolí.

Největší bleší trhy v regionu
KDY: Každou sobotu
KDE: Děčínsko, Českolipsko
ZA KOLIK: 20 Kč

Každou sobotu mohou lidé navštívit největší bleší trhy v regionu. Každou první sobotu v měsíci je najdou v Zákupech na Českolipsku, druhou v Kytlicích na Děčínsku, třetí a případně pátou v Janské na Děčínsku a čtvrtou v Novém Boru na Českolipsku. Nejbližší sobotu 26. září se tak budou moci přijet podívat právě do Nového Boru. Vstupné je 20 korun.

Lego zámky na Zámku Děčín
KDY: do 30.9. vždy od 10.00 do 17.00 
KDE: Děčínský zámek 
ZA KOLIK: 100 Kč, 80 Kč 

Poslední možnost zhlédnout jedinečnou výstavu mají lidé na Zámku Děčín. Můžete se těšit na filmový svět, světovou architekturu, české hrady a zámky, bazének plný LEGO kostek a doprovodnou hru pro děti.

Výstava Schalekovi - středoevropská rodina
KDY: Do neděle 27. září
KDE: Městská knihovna Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Výstava Schalekovi - středoevropská rodina bude v knihovně k vidění až do září, kdy bude zakončena komentovanou prohlídkou, která se bohužel nemohla z důvodu koronavirových omezení konat při jejím zahájení. Putovní výstava a krátký dokumentární film, které jsou prezentovány u příležitosti vzniku Československa před sto lety, přibližují středoevropské dějiny 20. století prostřednictvím pěti biografií členů německo-židovské rodiny. Poslední den výstavy, tedy 27. září, se koná komentovaná prohlídka.