Štefan Margita pobaví Děčín
KDY: pátek 22. října od 19 hodin
KDE: Městské divadlo, Děčín
ZA KOLIK: Od 420 do 490 korun

Štefan Margita, operní pěvec, tenor se z operního světa poprvé vydá do světa šansonu! Pro svoje fanoušky si tentokrát připravil více než hodinový koncert plný zcela nových písní, které pro něj napsal zpěvák a skladatel Michal Kindl. S Michalem jsme už společně vystupovali minulý rok na mém turné. Spolupráce se nám osvědčila, a tak jsem Michala požádal, zda by pro mě napsal další písně. Nakonec je z toho celý intimní večer, který bychom rádi strávili společně s vámi. Hosty budou Michal Kindl a Iris Moris.

Vychutnejte si Francii všemi smysly
KDY: pátek 22. října od 18:30
KDE: Kinobar domu kultury Střelnice, Rumburk
ZA KOLIK: 650 korun

Vydejte se na zážitkovou degustaci francouzských vín a specialit. Ochutnáte pravé šampaňské s křupavými rybími kroketami, málo známou svěží odrůdu Muscadet z Loiry s roquefortovými sušenkami, alsaský Riesling spolu s oblíbenou alsaskou "pizzou", minerální růžové víno z Languedocu se starodávným Picousselem, tradiční burgundský Pinot Noir nebo klasická červená cuvée z údolí Rhôny a z ikonického Haut-Médoc s tradičními regionálními specialitami. Na závěr na Vás čeká skutečná lahůdka - oblíbený francouzský dezert s rumovým sirupem "Baba au Rhum" v doprovodu polosuchého perlivého vína Clairette de Die, vyráběného podle stejných postupů již po několik staletí.

Celestýnka vás pobaví
KDY: neděle 24. října od 14 hodin
KDE: Velký sál domu kultury Střelnice, Rumburk
ZA KOLIK: 100 korun

Taneční odpoledne z cyklu DK Střelnice „Kavárna pohoda“, v době od 14 do 18 hodin. Na akci je umožněn bezbariérový přístup a akce proběhne za každého počasí.

Hudební akce Mandava Jazz zaujme
KDY: sobota 23. října od 19:30
KDE: Velký sál divadla, Rumburk
ZA KOLIK: 200 korun

Patriarcha českého jazzového klavíru Emil Viklický vede v novém projektu intimní dialog s renomovaným mistrem na dechové nástroje Pavlem Hrubým. Ten ve svých hudebních interpretacích využívá celou zvukovou paletu basklarinetu a do svých kompozic začleňuje prvky z jazzu, blues, vážné hudby a moravských lidových tradic. V hřejivém a naprosto originálním (sou)zvuku, jež oba hudebníci utvářejí, lze pocítit určitou dokonalost a zároveň napětí, které činí z jejich vystoupení hudební skvost.

Kino Sněžník láká na Poslední souboj
KDY: neděle 24. října od 20 hodin
KDE: Kino Sněžník, Děčín
ZA KOLIK: 130 korun

Příběh se odehrává ve Francii 14. století a je o posledním, oficiálním, Francií posvěceném duelu mezi dvěma muži. Jean de Carrouges (Matt Damon) a Jacques Le Gris (Adam Driver) jsou přátelé, ze kterých se stanou rivalové. Středobodem jejich pře je Marguerite (Jodie Comer), žena Carrougese. Tu Le Gris dle jejích slov napadne, ona ho veřejně obviní, jenže on tvrdí, že je nevinný. Carrouges začne bránit čest své ženy a výsledkem je duel s tím nejvyšším rizikem - smrtí. V případě prokázání nevinny Le Grise navíc Marguerite hrozí ještě upálení za živa.orem ipsum dolor sit amet…