Vydejte se k Dolskému mlýnu
KDY: Kdykoliv
KDE: Děčín

Dolský mlýn je jednou z nejstarších dochovaných staveb v národním parku Českosaské Švýcarsko. Nejstarší dokument dokládá existenci mlýna už v 16. století. Současná ruina budovy pochází z roku 1727, kdy nahradila vyhořelý objekt. V místech trosek naproti mlýnu stával v 19. století dům s finanční stráží, pak tu byla pekárna a později i hotel. Za náhonem jsou pozůstatky palírny. Naposledy se v Dolském mlýně semlelo obilí v roce 1931. Poté byl mlýn využíván jako hostinec. Většinu času až do konfiskace majetku v roce 1946 náležel rodině Pohlů. V roce 2000 Dolský mlýn připadl správě národního parku a v roce 2007 byl vyhlášen kulturní památkou. Natáčela se zde Pyšná princenza, z novějších filmových pohádek pak Peklo s princeznou a Pravý rytíř.

Vydejte se ke Sněžníku
KDY: Kdykoliv
KDE: Děčínský Sněžník 
ZA KOLIK: Zdarma

Pokud přemýšlíte, kam si udělat procházku během víkendu, vydejte se probouzející se krajinou k rozhledně Děčínský Sněžník. Dostanete se tam po zelené turistické trase z Jílového u Děčína. Přímo z Děčína nebo ze Sněžníku pak k místu vede červená trasa. Autem se dostanete nejblíže 1,5 kilometru pod rozhledny, dál už musíte po svých.

Děčínská knihovna zde na další recyklační dílnu
KDY: Sobota 15. ledna od 9 hodin
KDE: Městská knihovna, Děčín
ZA KOLIK: 70 korun

Městská knihovna Děčín zde na další recyklační dílnu. Tentokrát budeme tvořit malé či větší květiny z PET lahví. Květinu pak můžete využít jako šperk. Určeno primárně pro rodiče s dětmi, ale přijít může kdokoliv. Vstupné činí 70 korun na osobu a v ceně jsou zahrnuty veškeré potřebné materiály.

Zajděte do kina na film Velký červený pes Clifford
KDY: Sobota 15 ledna od 15 hodin
KDE: Kino Sněžník, Děčín
ZA KOLIK: 130 korun, děti 110 korun

Děčínské kino Sněžník láká na film Velký červený pes Clifford. Když si ho Emily pořídila, byl Clifford malé, roztomilé a červené štěně. Přes noc se z něj ovšem stal obrovský hafan. A když říkáme obrovský, myslíme tím, že na výšku měří skoro tři metry. V malém městském bytě je takový pes hodně nepraktický. Jenže Emily ho zbožňuje a za žádnou cenu se ho nevzdá. Komedie Velký červený pes Clifford je adaptací populární dětské knížky Normana Birdwella.

V Děčíně si připomenou Jana Palacha
KDY: Neděle 16. Ledna od 17 hodin
KDE: Evangelický kostel, Děčín

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Děčíně a Milion chvilek pořádá vzpomínku na Jana Palacha. „ V neděli 16. ledna 2022 se v 17:00 sejdeme v kostele na Teplické ul. v Děčíně. Svíčky i květiny s sebou. Budeme též rádi, když Vám budeme moci osobně představit vizi, jak si Jana Palacha v našem městě trvale a důstojně připomínat. Jan Palach je symbolem odporu malého národa, který byl znásilněn obrovskými silami, a jeho touhy po svobodě. Jeho protest měl extrémní podobu v extrémní situaci. Bylo mu pouhých dvacet let, a přesto nás svými postoji a statečností nutí stále k zamyšlení a aktivitě. Reagoval tenkrát na deziluzi a depresi většiny společnosti, do které upadala v nastupující tzv. normalizaci,“ říkají organizátoři k akci..