Vydejte se do Zoo
KDY: Denně od 8 do 19 hodin
KDE: Děčín
ZA KOLIK: Dospělí 120 Kč, děti 80 Kč
Pokud máte rádi zvířata, můžete si je prohlédnout v děčínské zoo. V současné době je otevřený venkovní areál a expozice Rajské ostrovy. Návštěvníci musí během návštěvy zoologické zahrady dodržovat platná vládní nařízení. Pokud si zakoupíte vstupenku do zoo, tak můžete navštívit expozici Rajské ostrovy zdarma. Zároveň můžete nejprve zajít do expozice, a pak až do zoo. U pokladny pak doplatíte rozdíl v ceně. Jedním z nejznámějších živočichů v děčínské zoo je medvěd Bruno. Pokud budete mít štěstí a bude ve venkovním výběhu, můžete si ho prohlédnout nebo i vyfotit. Vydejte se do Zoo a prožijte zde příjemné chvíle se zvířaty. Díky informačním tabulím a cedulím se o nich dozvíte celou řadu zajímavých věcí.

Podívejte se na Děčín z výšky
KDY: Kdykoliv
KDE: Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Cestou do nebo ze zoologické zahrady se můžete podívat na město Děčín z Pastýřské střeny. Od vchodu do zoo půjdete po silnici dál lesem a dojdete k vyhlídkovému místu. Odtud si můžete prohlédnout město Děčín z výšky. Uvidíte například moderní budovu knihovny, děčínský zámek, který byl v minulosti hradem nebo pozorovat cyklisty na stezce podél Labe. Pokud byste se chtěli na vyhlídkové místo vypravit v noci nebo večer, chybu neuděláte. Výhled na nasvícené město je rovněž okouzlující.

Vydejte se na vyhlídkovou věž Hrádek 
KDY: Denně od 10 do 18 hodin
KDE: Varnsdorf
ZA KOLIK: Dospělí 30 Kč, děti 20 Kč
Kulturní památkou a jednou z dominant Varnsdorfu je Hrádek. Jedná se o objekt na pomezí měst Varnsdorf a Seifhennersdorf. Tento objekt si nechali v roce 1904 vybudovat členové místního spolku. Kromě společných prostor tato stavba zahrnovala restauraci, ubytovací prostory nebo 29 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Za dobré viditelnosti lze z věže vidět hory Luž a Jedlová, Šluknovskou pahorkatinu nebo část Krkonoš a Jizerských hor.

Zahrajte si honbu za pokladem
Tip na hru

V karetní postřehové hře „Honba za pokladem“ musí hráči co nejrychleji složit z karet cestu pokladu. Jednoduchá a zábavná hra pro celou rodinu, u které lze obtížnost uzpůsobit více variantami pravidel tak, aby si hru mohli užít i ty nejmenší. Získejte mapu a vytvořte svou cestu k truhlici s pokladem, jak nejrychleji to zvládnete. Koupit se dá za 379 Kč.

Přečtěte si knihu Kolonie 
Tip na knihu
Sam Marsdenová je autorkou zajímavé knihy Kolonie. Na Marsu žije pod skleněnou kupolí kolonie lidí. Sedmnáctiletá Eva Knightová je dcerou prezidentky, která město vede. Eva však život ve vyprahlé pustině odjakživa nenávidí a jediné, po čem touží, je vrátit se na planetu Zemi. Zjistěte, zda se jí to podaří. Kniha se dá koupit za 289 Kč.