Jan Hrubý trio vás pobaví
KDY: Pátek 11. března od 22 hodin
KDE: Le Garage Noir, Děčín
ZA KOLIK: 300 korun

Legendární český houslista po delší době dorazí se svým triem do děčínského klubu Le Garage Noir. Těšit se můžete na průřez kariéry tohoto matadora české hudební scény. Zazní písně od Merty, Mišíka, irské instrumentálky a mnoho dalších písní, které vás pohladí na duši.

Vyjdete se do děčínského sklepení
KDY: Sobota 12. března od 14, 15 a 16 hodin
KDE: Zámek Děčín
ZA KOLIK: 120 korun

Zažijte něco méně obvyklého - při vystoupání na zámecký parkán se před vámi otevře ojedinělý výhled na Děčín, který je neznámý i většině místních obyvatel. S tím je spojen i výklad o nejranější historii místa, na němž stával hrad rodu Vartenberků, seznámíte se i s osídlením a rozvojem města. Navštívíte bývalé vinné sklepy, původní lazaret nebo místa využívaná sovětskou armádou. Trasa je zakončena v barokní konírně s prohlídkou historických kočárů.

Ariadna na Naxu/MET zaujme
KDY: Sobota 12. března od 18:45
KDE: Kino Sněžník, Děčín
ZA KOLIK: 300 korun

Vynikající sopranistka Lise Davidsen bude v sérii Met: Live in HD debutovat v jedné ze svých nejvýznamnějších rolí jako bájná řecká hrdinka Straussova okouzlujícího mistrovského díla. Hvězdné obsazení doplní mezzosopranistka Isabel Leonard v roli skladatelky opery na opeře, která je ústředním motivem celého díla, sopranistka Brenda Rae jako bezstarostná Zerbinetta a tenorista Brandon Jovanovich v roli boha Bakcha, do něhož se Ariadna zamiluje.

Vydejte se do divadla na Invisible World
KDY: Pátek 11. března od 19 hodin
KDE: Velký sál divadla, Varnsdorf
ZA KOLIK: 200 korun

Vyzrálá autorská hudba této kapely, Tomáš Liška - kontrabas, Nikola Zaric - akordeon, Efe Turumtay - housle, Kamil Slezák – bicí, mísí prvky jazzu, komorní hudby a worldmusic z jihomořských a jihovýchodních oblastí našeho kontinentu. Namísto sólových exhibic předkládá hudbu průzračně čistou i jasně čitelnou a nechává ze sebe plynout bohatou paletu nálad, vycházející ze silných melodií, kolem nichž hráči elegantně plachtí uvolněnou improvizací.

Navštivte rumburskou dámskou burzu
KDY: Neděle 13. března od 10 hodin
KDE: Velký dál DK Střelnice, Rumburk
ZA KOLIK: zdarma

Zajděte na rumburskou dámskou burzu. Darovat lze dětské i dospělé oblečení a obuv všech velikostí (věci do sociálního šatníku darujte čisté a neroztrhané v heslu), dále bytový textil (lůžkoviny, ručníky, deky atd.), potřeby do domácnosti, trvanlivé potraviny a jiné. Přispět lze na místě i finančně. V současné době aktivity rumburské charity pomáhají mimo jiné rodinám zasaženým covidem, samoživitelkám, seniorům, lidem bez domova a zdravotně postiženým.