Betlémské světlo v Jiřetíně pod Jedlovou 
KDY: Čtvrtek 24. prosince od 14 do 16 hodin
KDE: Náměstí Jiřího, Jiřetín pod Jedlovou
ZA KOLIK: Zdarma

Letos Betlémské světlo kvůli vyhlášeným omezením nebudou předávat na Křížové hoře, ale pro zájemce bude připraveno na Štědrý den v kostele na jiřetínském náměstí. Lucerničky s sebou.

Betlémské světlo v Křížovce
KDY: 24. a 25. prosince
KDE: Křížová ulice, Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Zastavte se na Štědrý den v Křížové ulici v Děčíně pro Světýlko z Betléma, v jednom ze stánků budou skauti rozdávat světlo mezi 9. a 12. hodinou. V pátek bude k dispozici v kostele Povýšení sv. Kříže.

Román Poslední léto ve městě 
TIP NA KNIHU
KDE: argo.cz
ZA KOLIK: 248 Kč

Na knižním trhu se díky vydavatelství Argo objevil román Poslední léto ve městě. Jeho autorem je uznávaný italský novinář, spisovatel a scenárista, ověnčený řadou cen, Gianfranco Calligarich. S jeho dílem se čeští čtenáři dosud neměli příležitost setkat. Svou literární dráhu zahájil románem Poslední léto ve městě (L’ultima estate in citta), který poprvé vyšel v roce 1973, poté co získal cenu Premio InediTo. Příběh třicátníka Lea, který tráví celé dny tím, že se poflakuje po městě.

Přidejte se do Klubu detektivů
TIP NA HRU 
KDE: eshop.albi.cz
ZA KOLIK: 719 Kč

Ilustrovanou hru Klub detektivů si užijete s rodinou, ale i s partou přátel. Deduktivní dovednosti pro vás budou výhodou, ale hru si užije zkrátka každý od 8 let. Cílem hry Klub detektivů je odhalit hráče, který na rozdíl od ostatních neobdržel od informátora kódové slovo, ale snaží se to zakrýt vykládáním správných karet. Hru je možné koupit na eshop.albi.cz za 719 korun.

Zažijte horrorové dobrodružství
TIP NA HRU
KDE: eshop.albi.cz
ZA KOLIK: 539 Kč

Nightmare – Horrorové dobrodružství je detektivní kooperativní hra, v níž se každý vžije do role jednoho z pěti dětí z rodiny Craftonových. Úkolem je najít vodítka ukrytá na prastarém rodinném panství a odhalit vraha rodičů. Hra je k mání na eshop.albi.cz za 539 Kč.