Výběžek free L!VE
KDY: Sobota 19. října od 16 hodin
KDE: Lidová zahrada Varnsdorf
ZA KOLIK: 199/249 Kč

Dvacet let věnovali hudební festival Tibetu, nyní se zaměří na Šluknovský výběžek. Na festivalu Výběžek free L!VE vystoupí v sobotu 19. října ve Varnsdorfu SuperStar Sabina Křováková, skáčko v podání party Circus Problem nebo pop-punková kapela Jaksi Taksi.
Svou popularitu si festival získal zejména pestrým hudebním programem schovaným pod jednou střechou na třech různých scénách.
Třetí scéna se částečně promění. Věnována bude informacím a výstavě o Šluknovském výběžku. Každý rok chtějí pořadatelé dát také prostor jedné obci z výběžku, aby se zde představila. Letos to bude obec Vilémov, protože převážně z ní organizátoři pocházejí.

Runštejn
KDY: Neděle 20. října od 8.30
KDE: Rabštejn u České Kamenice
ZA KOLIK: V textu

Charitativní běh Runštejn pomůže malému Honzíkovi, který od narození trpí vážnými zdravotními problémy. Závod je rozdělen do kategorií od nejmenších dětí až po veterány nad 39 let. Ti nejmladší vyrazí na trať závodu v 10 hodin, pětikilometrový závod mužů a žen nad 39 let začíná ve 14 hodin. Přihlásit se je potřeba nejpozději půl hodiny před startem dané kategorie. Závod se uskuteční v Rabštejnském údolí v neděli 20. října. Nejmenší mají registraci zdarma, děti do 18 let zaplatí 50 Kč, dospělí 150 Kč.

Romský taneční minifestival 
KDY: Sobota 19. října od 13 hodin
KDE: Kulturní dům Krásná Lípa
ZA KOLIK: Zdarma

V sobotu v krásnolipském kulturním domě pořádá Kostka Krásná Lípa 4. Romský taneční minifestival. Vystoupí zde dětské soubory Lila Rosa Krásná Lípa, Kale Jakha Mimoň, Lačko Amicus Lovosice, Romano Rat Liberec, Romano Jasnica Trmice a Šukar Čhaja Trmice. Program doplní vystoupení hvězdy beatboxu Tiny Beata, malování na obličej a soutěže. Moderovat akci bude balónkový baron Daniel Syrovátka, vstup je zdarma.

Tereziánský pochod na Jedlovou a Drakiáda
KDY: Sobota 19. října od 13.30
KDE: Jiřetín pod Jedlovou
ZA KOLIK: Zdarma

V Jiřetíně pod Jedlovou na Děčínsku se v sobotu 19. října chystají hned dvě zajímavé akce. Nejprve se zájemci vydají na Tereziánský pochod na Jedlovou horu. Sraz je ve 13.30 u kostela Nejsvětější Trojice na náměstí. Na 3. ročník procházky i se svými mazlíčky zve Spolek Aktivní pes Jiříkov. O hodinu a půl později, v 15 hodin, nad větrná luka Křížové hory vzlétnou draci. Uskuteční se Jiřetínská velká drakiáda, kde nejlépe létající i nejhezčí vlastnoručně vyrobení draci budou oceněni. Hodnocení proběhne u ohně během opékání buřtů.

Naše, vaše houby 
KDY: Sobota 19. října a neděle 20. října
KDE: Dům kultury Šluknov
ZA KOLIK: Zdarma

Mykologický klub Šluknov zve o víkendu na výstavu Naše, vaše houby do Domu kultury Šluknov. K vidění budou houby jedlé, nejedlé, jedovaté, typické i vzácné. Členové klubu poradí a případně určí přinesený exponát.