Rozsvícení vánočního stromu v Centru Pivovar
KDY: Sobota 16. listopadu od 15 hodin
KDE: Centrum Pivovar Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

V děčínském Centru Pivovar o víkendu rozsvítí vánoční strom. V sobotu 16. listopadu sem při této příležitosti zavítají zpěvačka Marta Jandová se svým kytaristou a zpěvák a skladatel Pavel Calta. Ještě než známí zpěváci potěší své fanoušky, pokřtí na pódiu charitativní kalendář na rok 2020 kroužek Krůčky pro hendikepované děti pod Domem dětí a mládeže v Děčíně. Ten letos Krůčky nafotily s děčínskými pólisty. Výtěžek z prodeje kalendáře poputuje na potřeby a pomůcky kroužku.

Děčín song 5
KDY: Neděle 17. listopadu od 16 hodin
KDE: Masarykovo náměstí, Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Tradiční předadventní akce děčínského nadšence Tomáše Kettnera proběhne na Masarykově náměstí v Děčíně. Jubilejní pátý ročník přinese lepší zvuk, moře svařeného vína a prostor dostanou i další muzikanti ze severu. Vystoupí Hanny Řánková, Matěj Kroutil, Petříček Tříletý a Jakub Bureš. Vznikne videoklip, na kterém se návštěvníci najdou. Zazní písně Děčín Song, Zavolejte na Ježíška a také tradičně nová píseň.

17. listopad v Rumburku 
KDY: Neděle 17. listopadu od 17.11
KDE: Lužické náměstí, Rumburk
ZA KOLIK: Zdarma

V neděli 17. listopadu si i v Rumburku připomenou 30 let od sametové revoluce. Setkání na Den boje za svobodu a demokracii přesně v 17.11 hodin proběhne na Lužickém náměstí v Rumburku, kde bude mít proslov starosta města Lumír Kus. Zároveň město zve všechny účastníky přímé demonstrace, s sebou si mohou přinést klíče a zapalovače.

Možná přijde i Matýsek 
KDY: Sobota 16. listopadu od 15 hodin
KDE: Národní dům, Dolní Poustevna
ZA KOLIK: Dobrovolné vstupné

Břichomluvec Zdeněk Polach zavítá na Svatomartinskou párty v Dolní Poustevně. Párty „Možná přijde i Matýsek“ se uskuteční v Národním domě v sobotu 16. listopadu. Akce začne v 15 hodin dětskou diskotékou s DJ Čápikem, jejíž součástí budou soutěže s odměnami. Ta potrvá přibližně do 17 hodin. Dále je na programu vystoupení Zdeňka Polacha a Matýska pro děti a rodiče. Od 20 hodin Zdeněk Polach s Matýskem vystoupí znovu, tentokrát ale bude bavit dospělé a děti starší 12 let. Od 21 hodin na návštěvníky čeká taneční zábava se skupinou ZS z Rumburku a soutěže o ceny. Po půlnoci si pak až do ranních hodin budou moci zatančit na disco Oldies a užít si taneční párty s DJ Čápikem.