Tyršův Děčín
KDY: Sobota 14. září a neděle 15. září
KDE: Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Opět po roce bude Děčín patřit děčínskému rodákovi a zakladateli Sokola Miroslavu Tyršovi. V sobotu 14. září je už od 8 hodin na programu pochod krajem Dr. Miroslava Tyrše. Proběhne také Adrenalin Challenge School Race, závodní soutěž pro školáky i veřejnost od 14 hodin na Smetanově nábřeží. Od 15 hodin zahrají úspěšné kapely ze soutěže Šance Muzikus, a to Kohout plaší smrt, Tcheichan bad, Idio a Idio, Echonaut a Natural. Na zábavu se mohou těšit také děti a senioři, od 16 hodin proběhnou v areálu Sokola v Podmoklech sokolské hry pro děti a od 17 hodin pro seniory. V zámeckém areálu se chystá od 20.30 stezka odvahy. V neděli v 10 hodin u sochy Miroslava Tyrše proběhne pietní akt a v 11.30 se vydá průvod na zámek. Program se od 14 hodin vrátí zpět na nábřeží, kde se uskuteční sportovní odpoledne plné vystoupení, zahrají také Beatles revival The Boom nebo Petr Kolář.

Benešovská rokle 2019
KDY: Sobota 14. září od 8 hodin
KDE: Benešov nad Ploučnicí
ZA KOLIK: Zdarma

Klub českých turistů v Benešově nad Ploučnicí pořádá turistický pochod okolím Benešova s názvem Benešovská rokle. Lidé si mohou vybrat z pěti tras, a to 6 km vhodné pro kočárky, 7 km, 9 km, 16 km nebo 20 km. Sraz účastníků je přes 8. hodinou u benešovského kina, odkud vyrazí na cestu.

Bzukot Open Air
KDY: Sobota 14. září od 12 hodin
KDE: Křížová ulice, Děčín
ZA KOLIK: 120/150 Kč a 75 Kč

Velkolepé setkání legendární skupiny Abraxas a kapel s děčínskými kořeny se uskuteční v děčínské Křížové ulici. Dvoudenní festival Bzukot Open Air začná už v pátek, v sobotu akce odstartuje ve 12 hodin překvapením. Dále vystoupí Studená Fronta, Netheres, Na3si, Kronwell, Primitiv akustik (Plus naši) a Destroyself. Vstupné v předprodeji stojí 120 korun, na místě stojí 150 korun, snížené je za 75 korun.

Den otevřených dveří a vrat
KDY: Sobota 14. září od 13 hodin
KDE: Hasičská zbrojnice v Krásné Lípě
ZA KOLIK: Zdarma

Sbor dobrovolných hasičů v Krásné Lípě zve v sobotu od 13 hodin do hasičské zbrojnice na den otevřených dveří a vrat. Lidé si budou moci prohlédnout zázemí, techniku a vybavení, na programu bude i ukázka slaňování z požární věže, návštěvníci mohou využít možnosti vyzkoušet si výstroj a výzbroj hasiče. Hasiči představí také kroužek mladých hasičů a ukážou, co umí.

Loretánské slavnosti
KDY: Sobota 14. září od 10 hodin
KDE: Loreta Rumburk
ZA KOLIK: Zdarma

V Loretě Rumburk v sobotu 14. září od 10 do 17.30 bude bavit celodenní hudební a divadelní program pro děti a rodiče. Návštěvníci se mohou těšit na Sólový recitál Milana Černého, pohádky divadla 100 opic, dětský pěvecký sbor Komoráček z Jiříkova, sbor Pastelky, Jazz band Erwina Schrödingera a další. V kapli Svatých schodů se premiérově představí zrestaurované sochy z 18. století. Doprovodný program Loretánských slavností nabídne prohlídky s průvodcem a prohlídky běžně nepřístupných prostor. Dětem je vedle divadelních pohádek určena například výroba ručního papíru a tiskařská dílna s papírnou Papyrea ze Zdislavy. K dispozici bude skleněná a korálková dílna.