Přes tisíc kusů textilních výrobků sfalešnými logy světových výrobců a více než 80000 kusů cigaret sfalešnými kolky objevili celníci vponděloí při razii ve Hřensku.

Od jedenácti hodin začala kontrolní akce ústeckého celního ředitelství proti pohraničním asijským trhovcům. Akce vblízkosti česko– německých hranic se zúčastnilo celkem 24celníků a příslušníků cizinecké policie.

Za pouhých patnáct minut zadrželi celníci přes dvě stě kusů oblečení snelegálními kopiemi světových značek a vjednom státku bylo zajištěno šedesát kartonů cigaret sfalešnýmikolky.

Podobný zátah celníci provedli také na tržnicích vDubí na Teplicku a na Hoře svatého Šebestiána na Chomutovsku. Šlo orozsáhlou celodenníakci.

Ve Hřensku celníci včera dopoledne obsadili během chvíle nábřeží podél hotelů vHřensku, kde se tísní asi čtyři desítky asijských prodejních stánků.

Falešné kolky

Cigarety sfalešnými kolky měli někteří prodejci ukryté mezi šatstvem. Léky ale naopak měli vystavené jako běžnézboží.

Celníci objevili také několik láhví snekolokovaným alkoholem a zaregistrovali na několika místech inepovolený prodej léků jako například Aspirinu C. Celníci zabavili inapodobeniny hodinek světových značek.

Stejný scénář

Vokamžiku zahájení akce se jako vždy itentokrát někteří prodejci snažili část zbožíukrýt.

Jedna vietnamské trhovkyně byla přistižena jak do úkrytu schovává kabelky. Když je celníci prohlédli, zjistili, že ani nevěděla co prodává, protože kabelky byly bez problému. Nebyly na nich žádné napodobeniny světových značek. Na rozdíl od jiného zboží, které celníci ukládali během dne do zelenýchpytlů.

Většina stánků byla opuštěna. Majitelé se hlásili jen kněkolika málo prodejním místům.

Jiří Nejedlý zCelního ředitelství Ústí nad Labem uvedl, že šlo oprvní velkou akci celníků na severu Čech. Kompletní výsledky celodenní razie bude mít celní správa kdispozici aždnes.

Loni bylo vHřensku a dalších místech Děčínska zabaveno 21tisíc padělků spadělanými ochrannými známkami vhodnotě 20,5milionu Kč.