Policisté ho zadrželi před několika dny v Ústí nad Labem ve společnosti tamních narkomanů. Našel mezi nimi azyl poté, kdy společně se dvěma dalšími kumpány počátkem srpna utekl z boletického ústavu.
„Dva chlapce se tenkrát podařilo dopadnout hned druhý den po útěku. Zásluhu na tom mělo i šest našich vychovatelů, kteří se do pátrání zapojili společně s policisty. Ti ale museli v rámci celostátního pátrání třetího uprchlíka hledat dál. Dopadnout se ho podařilo koncem srpna,“ vysvětlil ředitel boletického ústavu Jaroslav Žejdl.
Zadržený mladík nebyl kvůli drogovému opojení schopný jakékoli komunikace. Proto putoval na detoxikaci do speciálního zdravotnického zařízení do Prahy. Vyšetřování jeho útěku bude pokračovat nejen kvůli tomu, že na něj ústav podal trestní oznámení kvůli maření soudního rozhodnutí o nařízené ochranné výchově.
„Je věcí policie, jestli mu prokáže, že se na útěku dopouštěl třeba krádeží kvůli obstarání peněz na drogy a nebo ještě jiné trestné činnosti. I vzhledem k předchozím krádežím, vykrádání aut a dalším deliktům je ale zřejmé, že skončí ve vězení pro mladé pachatele,“ dodal Žejdl.