Obchodník na oba bezdůvodně zaútočil, podařilo se ho zpacifikovat přivolané hlídce městské policie.
Incident se odehrál v obchodě na Tyršově ulici. Žena si vybírala oblečení a snažila se od prodejce zjistit velikost, ten ji ale vzhledem k naprosto nulové znalosti češtiny nebyl schopen odpovědět. "Záhadou je, jak vůbec přišel k živnostenskému listu, jestliže neumí česky promluvit. Manželka se pak ptala, zda si oblečení může vyzkoušet. Z jeho chování jsme vypozorovali, že to asi možné není. Žena tedy vrátila zboží zpět do regálu a chtěla odejít. V tu chvíli ji úplně nepříčetný obchodník surově natlačil na stojan s oblečením," uvedl muž, který svou manželku začal okamžitě bránit a agresivního Vietnamce od ní odstrčil. Ten ale skočil za pult a vytáhl na muže nůž, kterým ho ohrožoval na životě. "Stačil by jeden špatný pohyb a nůž bych měl vražený v hrudníku, naštěstí se nám podařilo dostat se ven z prodejny a zavolat strážníky," doplnil muž.
Hlídka městské policie třiačtyřicetiletého útočníka zpacifikovala a předala přivolané hlídce Policie ČR. "Obvodní oddělení Děčín vede v případu šetření pro podezření z trestného činu pokusu ublížení na zdraví," uvedl mluvčí děčínské policie Jan Šmíd.
"Je s podivem, co vše se může stát zákazníkovi v obchodě. Co se stane příště? Pozdravím česky a dostanu nožem do zad?," zlobil se napadený muž.