Libor Podhrabský svému pětiletému synovi perkusní pistolí ustřelil kus hlavy. Strašná rána způsobená kulí vystřelenou z perkusní pistole, vyrazila dech všem, i soudcům.
S takovým případem se soudkyně Jana Kurešová z ústeckého krajského soudu do toho dne nesetkala. „Tento případ jsem nesoudila, ale všichni si na tuto smutnou událost dobře pamatujeme. Do té doby jsem se nesetkala s případem, že by otec zastřelil syna za to, že se jeho matka chtěla rozvést,“ vzpomíná na hrůzný případ.
V den vraždy se setkal s manželkou. Přijela mu vrátit dokumenty, které potřebovala k zařízení rozvodu. Byl 17. srpen 2000. Později zavolal manželce do práce, kde je syn Michal, že by se s ním chtěl rozloučit, protože chtěl odjet z Děčína, kde manželé bydleli. Řekla mu, že je u babičky v Pekelném dole u České Kamenice.
Podhrabský zavěsil, vylil v bytě petrolej a ten zapálil a odešel. Kvůli nehořlavým materiálům se oheň naštěstí samovolně uhasil. V tašce si odnášel perkusní pistoli. Nasedl do taxíku a nechal se odvézt do Pekelného dolu. Celou dobu v taxíku mlčel.
Když vystoupil a pozdravil se s tchyní, šel se synem, který právě vstal, za dům do zahrady. Podhrabský přiložil zezadu k hlavě Michala perkusní pistoli a vystřelil. Na temeni hlavy se objevila strašlivá rána a syn padl mrtev k zemi. Při pohledu z dálky se mohlo náhodnému pozorovateli zdát, že chlapec spí.
Babička vyšla z chalupy a hledala chlapce. „Toho už nehledej, ten to má za sebou,“ řekl otec a pěchoval znovu střelný prach do hlavně bambitky. Utekla pro pomoc. Na místo přijel lékař a policie. Podhrabský seděl na verandě s lahví piva. Byl krásný letní den.
Než dorazila policie, zavolal manželce do práce, aby šla do kanceláře ředitele. Nevěděla proč, ale s mobilem v ruce k řediteli skutečně šla. Tam jí manžel sdělil, že zastřelil syna Míšu a podpálil jejich byt. Nevěřila mu a zeptala se, proč měla jít do ředitelovy kanceláře. Podhrabský jí řekl, že chtěl, aby se složila a někdo to viděl.
Psychiatři hodnotili konání vraha jako promyšlené, agresivní, jako akt pomsty. „Je to jeden z mála případů, na které člověk nikdy nezapomene. Neprojevil nad svým jednáním lítost a podle psychiatrů a psychologů událost považoval pouze za komplikaci svého života,“ dodala Kurešová.
Senát ústeckého krajského soudu Podhrabského odsoudil k výjimečnému trestu 22 let vězení.
