„Na zápas se samozřejmě těšíme, je to pro nás velká výzva a vlastně takové ocenění naší dlouhodobé práce. Jen tak si nevyzkoušíme konfrontaci s týmem z nejvyšší soutěže. Připravujeme se stejně, jako na každý zápas. Uvidíme, s jakou sestavou Děčín přijede. My do toho určitě půjdeme s plnou sestavou,“ prozradil Jan Pastyřík, kouč Liberce.

Děčínští Válečníci jsou velkým favoritem, ovšem do ideální formy mají daleko. Navíc poslední zápas proti Nymburku museli kvůli podezření na koronavir odložit. „Tým Liberce je zatím ve své druholigové soutěži neporažený a splňuje v ní roli favorita. Doufám, že k utkání odcestujeme s co největším počtem hráčů, protože náš poslední ligový zápas musel byt přeložen,“ říká Tomáš Grepl, kouč Děčína.

Liberečtí rozehráli svou druholigovou skupinu B na jedničku. Liberec vyhrál všech osm zápasů a společně s Vysokou nad Labem je na čele tabulky. „S výsledky můžeme být zatím spokojeni. Musím přiznat, že jsme šli po té dlouhé pauze do neznámého. Přesto jsme měli kvalitní vstup do ročníku, jsem mile překvapen. Navíc jsme z osmi zápasů hráli hned šestkrát venku. Herně by to mohlo být lepší. Jediné, co nás poslední dobou trápí, jsou zdravotní problémy některých hráčů,“ postěžoval si Pastyřík.

Chtějí liberečtí basketbalisté zabojovat o postup do první ligy? O tomhle tématu mluví jejich trenér opatrně. „Poslední dva roky jsme postupovali, letos o tom nemluvíme. Máme ambice pohybovat se na špici tabulky, prostě patřit mezi tři, čtyři nejlepší týmy. Naším cílem je, abychom play-off začínali doma. Uvidíme, jak se to všechno vyvine,“ dodal Pastyřík.

Od 20 hodin se pak hraje v Děčíně další zápas 2. kola pohárové soutěže. Druholigoví Válečníci Děčín přivítají prvoligový Chomutov.