Úřadující vicemistři vědí, že je čas zabrat. A to hned ve středu, kdy v domácí hale v Maroldově ulici hostí právě zmiňovaný východočeský klub. Hraje se od 18:00.

„Po měsíci budeme hrát opět doma, a to v tabulce s druhými Pardubicemi. Kdo sleduje dění v soutěži, ví, že pro nás začíná období pravdy. Karty jsou jasně rozdány a poslední tři kola nadstavbové části rozhodnou o našem umístění před play off," řekl Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín.

O kvalitě Pardubic dobře ví. „Silné individuality tvoří silný celek, o čemž jsme se již čtyřikrát letos přesvědčili. Proto se musíme dobře připravit a předvést nadstandardní výkon, pokud chceme pomýšlet na výhru. Rovněž budeme potřebovat naše fanoušky, jejich hlasitá podpora byla vždy hybnou silou, která nám v takových utkáních pomohla," dodal.

„O motivaci máme postaráno. Chceme se před play off zvednout a hrát nejlepší basketbal, co umíme. V zápase budeme muset ukázat větší bojovnost a rvát se o každý míč, jinak budeme mít problém," uvedl děčínský rozehrávač Ondřej Šiška.