Geofin Nový Jičín - BK Děčín

94:87 (54:44)

První čtvrtina pátečního duelu pak byla celkem vyrovnaná, přesto se na jejím konci více radovali domácí. I ve druhé části děčínští basketbalisté bojovali a necelé tři minuty před koncem této části hry stáhli rozdíl na jediný bodík. Jenže závěr první půle patřil domácím, kteří i díky Gavlákově trojce těsně před koncem vyšperkovali svůj náskok poprvé v utkání na dvouciferné číslo. Obě úvodní čtvrtiny domácí vyhráli o pět bodů.
Ve třetím dějství narůstalo skóre na obou stranách pomaleji než tomu bylo v první polovině utkání a tuto část dokonce vyhráli děčínští basketbalisté. Ale jen o dva body, takže celkově vedl před závěrečným dějstvím Geofin o osm bodů 70:62. I poslední část vyhráli děčínští basketbalisté, ale pouze o jediný bodík a tak zápas skončil sedmibodovým rozdílem ve prospěch Geofinu.
„Zřejmě rozhodlo fyzičtější pojetí domácího celku, musíme si vzít ponaučení a pokusit se doma vyhrát,“ řekl trenér Děčína Pavel Budínský. Jeho protějšek Zbyněk Choleva dodal: „Obrana samozřejmě mohla být lepší, ale vyhráli jsme a to se počítá, vedeme jedna nula a to se počítá dvakrát.“
Čtvrtiny: 28:21, 26:21, 16:18, 24:25. Body: Šarovič 20, Muirhead 19, Walker 16, Pospíšil 14, Gavlák 10, Hájek 7, Ubilla 6, Pandula 2 – Hatcher 26, J. Houška 20, Williams 18, Miloš 11, Balík 7, P. Houška 5. Stav série: 1:0.