Děčínští basketbalisté na své palubovce Ostravu neskutečně drtí, jenže jakmile nemají v zádech tisícihlavou masu burácejících fanoušků, nevědí si se soupeřem rady.

Severočeši, kteří poslední dvě utkání v hale Nové huti nezvládli, stojí dnes před velkou výzvou. Pokud černou sérii přetrhnou a čtvrtý zápas čtvrtfinále play off Národní ligy vyhrají, pověsí si na krk medaile přinejmenším bronzového lesku. Děčín totiž vede v sérii 2:1 na zápasy a dnes v Ostravě může oslavit postup do semifinále.

Parta kouče Pavla Budínského nepochybuje o tom, že první mečbol promění. „Myslím, že každý náš hráč je dostatečně obeznámený se situací, která před námi je a proto jsem přesvědčen, že budeme chtít sérii ukončit v Ostravě,“ pronesl děčínský kouč.

Z hráčů čiší velké odhodlání s načatým sokem skoncovat. „Chceme vyhrát, věříme, že na to máme,“ řekl za celý tým rozehrávač William Hatcher.
Budínský tuší, že dnes bude rozhodovat psychická odolnost jeho svěřenců. „Nejdůležitějším faktorem přípravy na toto utkání bude, jakým způsobem se všem hráčům podaří nastavit hlavu, neboť se domnívám, že mentální příprava a odolnost v tomto utkání bude pro nás klíčovým bodem,“ zamyslel se kouč v předzápasovém preview na klubovém webu. „Čeká nás těžké utkání, domácí hráči budou chtít předvést co nejlepší výkon a udržet se v sérii. Já však pevně věřím, že náš tým si vezme dostatek ponaučení a bude se chtít prezentovat alespoň podobným výkonem, jako v utkání číslo tři.“

Čtvrtfinálové utkání číslo 4 začne v Bonver aréně dnes v 17.30 hodin. Dokáží borci z Děčína vyfárat na Ostravsku cenný kov?