První pohárové derby mezi basketbalisty Děčína a Ústí ještě nic nerozhodlo, ve středeční čtvrtfinálové odvetě už to bude kdo s koho. Na úspěšnějšího z dvojice regionálních rivalů čeká klíč do Final Four.

Očekává se napínavý boj. Válečníci v první bitvě doslova vyválčili výhru 85:79 a na palubovce Pand tak budou hájit šestibodový náskok. Z obou táborů zní: šance na postup jsou vyrovnané. Mimochodem – v lize Ústí doma pokořilo Děčín právě o šest bodů.

„Náskok šesti bodů vůbec nic neřeší. Naopak, musí nás to zalarmovat k tomu, že musíme být precizní a velmi koncentrováni celých čtyřicet minut, protože tohle utkání rozhodne o tom, kdo postoupí do Final Four. Pro nás je to lákavá šance, jak se opět po roce objevit v závěrečném turnaji,“ burcuje děčínský trenér Pavel Budínský, jehož svěřenci v úvodním čtvrtfinále prohospodařili náskok 21 bodů.

„První zápas v Děčíně byl fyzicky velmi náročný a ani tentokrát neočekávám nic jiného. Cesta k postupu vede pouze přes nadstandardní výkon na obou polovinách hřiště. Především musíme minimalizovat počet ztrát a útočných doskoků soupeře. Případný postup by byl pro náš klub velkým úspěchem,“ uvědomuje si trenér ústecké Slunety Antonín Pištěcký.

Jeho děčínský protějšek Budínský se má na pozoru. „V Ústí nás čeká horká palubovka a kvalitní hráči, kteří se proti nám vždy vyšponují k výborným výkonům – Robinson, Singletary, Teague, Pecka, Šteffel, Šottnar. Nejjednodušší matematika pro tohle utkání je vyhrát jakýmkoliv rozdílem a nemusíme řešit skóre,“ má jasno zkušený kouč.

V obou týmech spoléhají i na velkou podporu fanoušků. Vždyť obě města od sebe dělí jen něco málo přes 20 kilometrů. „Věřím, že hala bude opět plná a diváci nenechají chlapce ani na vteřinu vydechnout,“ očekává Pištěcký vypjatý duel na palubovce i v ochozech. „Měli jsme těžký týden, ale věřím, že za pomoci našich fanoušků odevzdáme vše, co v nás je,“ hecuje Budínský.

Bitva vypukne v 18.00. Kdo se podívá na závěrečný turnaj Final Four do Svitav?