Nejlepšímu basketbalovému klubu v regionu a českému vicemistrovi nehrozí, že by po nejúspěšnější sezoně v historii ztratil na lesku. Družinu Válečníků sice definitivně opouští Tucker, americkou star už se ale podařilo nahradit. Na pozici rozehrávače přichází z Brna jednadvacetiletý Ondřej Šiška, který na severu Čech podepsal tříletý kontrakt.

Vycházející hvězda tuzemské basketbalové scény by měla tvořit extrémně silnou dvojici s Vyoralem, který má v Děčíně smlouvu do roku 2016 a nejspíš ho jiný klub nepřetáhne. „Osobně jsem moc rád, že se Ondra rozhodl rozvíjet svoji kariéru v našem klubu," svěřil se děčínský trenér Pavel Budínský. „Jedná se o velmi perspektivního a talentovaného hráče, jenž na sebe silně upozorňoval v dresu Brna. Věřím, že tento krok bude prospěšný pro obě strany a že se nám podaří tímto příchodem zacelit mezeru po Anthonym Tuckerovi."

Šiška v uplynulé sezoně nastupoval v průměru na 28,4 minuty a nastřílel 10,4 bodu na zápas. Přestup z nejslabšího týmu do top klubu je pro něj životní událostí. „Určitě je to velká čest hrát za klub s takovou úspěšnou historií a jsem rád, že mohu být součástí tohoto týmu a pomoci k dalším úspěchům a rozvíjet svůj talent," vyznal se odchovanec přerovského basketbalu.

Další novou válečnickou tváří je pětadvacetiletý křídelník Šimon Ježek, který zatím nemá zkušenosti z nejvyšší ligy. „Je pro mě čest stát se Válečníkem! Moc se těším na to, co mě čeká a udělám všechno pro to, abych se v týmu prosadil," řekla posila z Litoměřic. Ježek by měl nastupovat na postu Lukáše Linharta, kterému v Děčíně nenabídli novou smlouvu.

„Dva hráči přišli, dva odešli. V tuhle chvíli o dalším posílení kádru neuvažujeme, ale uvidíme," řekl generální manažer klubu Lukáš Houser.

Na transfer listině figurovalo jméno Bosák, tenhle bouřlivák ale včera prodloužil o další rok. „Dopředu jsme byli domluvení, že tady zůstane," ujistil Houser. I zbylí hráči stříbrného týmu jsou pod smlouvou.

Houser věří, že se mu podaří udržet klíčového rozehrávače Vyorala. „Zatím se nám nikdo neozval, žádný klub s námi nejedná. Tomáš má u nás platnou smlouvu, takže s ním počítáme."

Jen o kousek dál v sousedním Ústí nad Labem to mají se skládáním kádru podstatně složitější, neboť zde na rozdíl od Děčína sázejí hodně na zámořské hráče. Stejně jako každé léto tak budou Pandy budovat téměř nový tým. Z českých opor mají platnou smlouvu minimálně ještě na jeden rok Pecka s Jiříčkem a taky veterán Alič z Bosny.