Basketbalisté Pardubic ovládli pondělní šlágr s Děčínem, kterému uštědřili stobodový příděl. Domácí borci porazili třetí Válečníky 101:75, uhájili domácí tvrz a definitivně si pojistili druhé místo po základní části Národní ligy. Dvacet bodů nasázel hostující Vyoral, domácí Burnett zvládl ještě o dva víc.

„Ještě není všem dnům konec a já doufám, že tady ještě vyhrajeme," nevzdal se děčínský kapitán Jakub Houška, který se vrátil na palubovku po zranění.
Po vyrovnaném prvním poločase (42:40) se utkání ve třetí periodě zlomilo. Pardubičtí svému rivalovi frnkli na dvouciferný rozdíl a vytvořili si tak klíčový náskok, který se v poslední čtvrtině (29:14) vyšplhal až přes dvacet bodů. „První poločas byl vyrovnaný a kdybych ve třetí čtvrtině nezahodil pár šestek, tak by to bylo lepší," podotkl Houška.

„Bylo to pěkné utkání. Potkaly se dva týmy, které se snaží hrát moderně a bylo se na co koukat. My jsme vydrželi jen první poločas, protože jsme nedokázali fyzicky čelit lavině pardubických doskoků. Výsledek je pro nás krutý, neodehráli jsme špatný zápas," pokrčil rameny děčínský kouč Pavel Budínský.

„Jsem rád, že jsme dali kilo. Nic to neznamená, pořád jsou to jen další dva body do tabulky. Ale jsem rád, že jsme zvítězili," usmála se pardubická opora Radim Nečas.

Kooperativa liga mužů – 21. kolo:
Pardubice – Děčín 101:75 (21:20, 42:40, 72:61) Nejvíce bodů: Burnett 22, Wall 18, Pandula 13, Švrdlík 11 – Vyoral 20, P. Houška 12, Pomikálek a J. Houška po 10.