Obrovitý, 205 cm vysoký pivot, se vrací do české nejvyšší soutěže po sezoně strávené ve francouzském Calais Basket Cheminots JMC (4. liga). U úřadujícího vicemistra vyztuží podkošovou sestavu.

„Jakub k nám přichází jako doplnění podkošové sestavy. Máme tři velmi zkušené pivoty a jednoho ještě hodně mladého. Jakubových 25 let je přesně to, o co jsme stáli i s výhledem do budoucna," uvedl k příchodu kyjovského rodáka generální manažer BK ARMEX Děčín Lukáš Houser.

Krakovič v letech 2009 až 2011 zažil stříbrnou éru Prostějova jako mladý odchovanec. Později hrál Národní ligu i za Chomutov, Ústí a Brno. Angažmá v Děčíne je pro něj výzvou.

„Jsem rád, že jsem se dohodl na spolupráci v Děčíně. Klub má ty nejvyšší ambice a já udělám všechno pro to, abychom je s týmem naplnili a já byl platným článkem," vzkázal Krakovič.

V současnosti řeší svalové zdravotní komplikace, které si způsobil během přípravy a vyřazují ho ze hry ještě na zhruba dva týdny. Proto bude chybět v pátečním prvním přípravném utkání proti polskému Zgorzelci. Zapojit do tréninku by se měl po návratu týmu ze třízápasového turné na Slovensku.