„Jelikož tady nemáme cizince a Landa s Gruntem jsou v rekonvalescenci, tak se vejdeme do počtu osmi lidí. Je to těžké, hráči jsou prakticky bez míče. Jde o to, aby zůstali v kondici. Dá se to nazvat přípravou na nový ročník,“ prozradil generální manažer klubu Lukáš Houser.

Válečníci museli sáhnout k úsporným opatřením. Ty se týkají hráčů, realizačního týmu a vedení, kdy budou všechny odměny částečně pokráceny. „Všichni chápou současnou situaci a rozumí důvodům úspor. Děčínský basket je prostě v tuto chvíli na prvním místě! Konkrétní nebudeme“, řekl k opatřením Houser, který jedná o odehrání zatím odloženého finále Alpe Adria Cupu s Pardubicemi. „Mělo by se to stihnout před začátkem nové sezóny. Podle mě by to mohlo proběhnout v září.“

Fotbalisté Junioru Děčín sehráli na jaře jediný zápas, když doma porazili Bohušovice.
Postup? Junior musí doufat v zázrak. V létě uspořádá „Ligu Děčína“

Letošní sezóna je definitivně pryč a kluby se musí začít připravovat na novou. To nebude nijak snadné, protože nikdo neví, jak dlouho bude koronavirus trápit naši společnost. Proto má děčínský klub vypracované verze toho, jak bude tým vypadat.

Válečníci chtějí mít prioritně české jádro týmu, což se už povedlo. K hráčům s podepsanými smlouvami, tedy kapitánu Šimonu Ježkovi, Lukáši Bobkovi, Davidu Žiklovi, Jakubovi Skaličkovi a Martinu Machovi, nově přibyli Tomáš Pomikálek, Ondřej Šiška, Filip Kroutil a Pavel Grunt. A pokud to zdravotní stav dovolí, přidá se k nim i Robert Landa. „Jsme moc rádi za to, že tito hráči chtějí být i nadále Válečníky a díky tomu se nám podařilo udržet kostru týmu pohromadě," kvitoval generální manažer klubu.

Konec po třech letech. Rozehrávač Lukáš Feštr (v bílém) končí v klubu BK ARMEX Děčín.
Rozehrávač Feštr končí u Válečníků! O cizincích se bude ještě jednat

A jaké jsou tedy verze skladby týmu? První, tou nejúspornější, je současný stav, se kterým by Děčín, kdyby nebylo zbytí, sezónu odehrál. Další varianty doplnění českými či zahraničními hráči se budou odvíjet od finančních možností klubu.

„Čekají nás jednání se všemi našimi partnery, včetně magistrátu města a chápeme, že situace bude těžká. Na druhou stranu věříme, že basketbal v Děčíně si udrží svoji kvalitu, fanoušky, partnery i podporu města." přál by si Lukáš Houser.