V posledních letech se obešli bez zámořských es, ale teď je všechno jinak. V nové sezoně budou děčínští basketbalisté spoléhat rovnou na dvě americké posily. Vedle Lamba Autreyho, který má být novou vůdčí osobností Válečníků, ulovil severočeský klub i jeho krajana Klinta Carlsona.
„Na rozdíl od Lamba Autreyho, jehož jsme dobře znali a měli na něj „české“ reference, jsme pečlivě vybírali hráče na pozici 4. Reference Klinta jsou pouze kladné a zapadají do naší herní koncepce. Po trenérově rozhovoru s ním jsme se definitivně rozhodli a věříme v jeho hladkou adaptaci na evropský basketbal,“ řekl k příchodu Carlsona sportovní manažer klubu Jakub Důra na webu Válečníků.

Třiadvacetiletý rodák z Waverly měří 201 cm a váží 102 kg. Poslední čtyři roky strávil atletický pivot na univerzitě Northern Iowa a v dresu Panterů nastupoval v NCAA v konferenci Missouri Valley. Ve svém posledním ročníku dosahoval statistik 9,9 bodu, 6,3 doskoku a 1,6 asistence průměrně na zápas. Trojky střílel s úspěšností 32 procent.

„Klint je atleticky vybavený borec zvyklý poctivě bránit. Je to bojovník a jeho útočné dovednosti jsou velmi komplexní,“ charakterizoval americkou posilu pod koš manažer Důra.

Pro energického pivota bude děčínská štace prvním profesionálním angažmá. „Jsem opravdu nadšený, že mohu hrát za Děčín. Mluvil jsem s trenérem, od něhož se budu rád učit. Těším se také na město, vypadá velmi pěkně. Bavil jsem se s lidmi, kteří o Děčínu mluví hezky. Nemůžu se dočkat až začnu s týmem makat a připravovat se na dobrou sezonu,“ nechal se slyšet Američan Carlson.

Severočeši letos provětrali kádr. Děčínský dres už nebudou oblékat Jakub a Pavel Houškové. Dlouholetý kapitán Válečníků bude působit v roli asistenta Pavla Budínského a jeho jmenovec Pavel se rozhodl pro návrat do rodného Ústí nad Labem. Končí také Lukáš Bažant s Filipem Haladou.
Zatímco Děčín přivedl dvě amerického posily, v sousedním Ústí se se dvěma cizinci rozloučili. Sluneta už dále nebude počítat se službami Treadwella a Singletaryho.