Válečníci z Děčína táhnou od jedné vítězné bitvy ke druhé a ničí vše, co jim přijde do cesty. Severočeští basketbalisté pokosili i třetího soupeře v Mattoni NBL, kterým ve středu byl Jindřichův Hradec. Družina trenéra Budínského rozcupovala Lvy 97:70! Kanonádu řídil opět hvězdný Bartoň (20 bodů).

"Chtěl bych všem hráčům poděkovat, přistoupili k utkání zodpovědně. Pomohl nám parádní vstup do utkání. Jsem rád, že jsem mohl dát prostor všem připraveným hráčům," pochvaloval si děčínský trenér Pavel Budínský.

Děčínští bez Houšky a Soukupa měli drtivý a impozantní nástup do bitvy, když za čtyři minuty nedovolili soupeři skórovat a po šňůře vedli 11:0. Tím byl ráz utkání jasně dán. Hosté sice v jednu chvíli favorita trochu znervózněli, když se v polovině druhé čtvrtiny přiblížili na 29:32, domácí pak ale znovu zabrali a zbytek utkání změnili v exhibici. V závěrečné minutě se mladíček Šporn pokoušel dvěma trojkami o dovršení stovky, magická meta ale odolala.

"Domácí nastoupili s ohromnou energií a chutí hrát. Základní pětka nezvládla začátek zápasu, totálně zklamala. Propadli jsme ve všech činnostech, někdy tam naši hráči působili až komicky," smutně říkal hostující kouč Karel Forejt.

Druhým nejlepším střelcem Válečníků se stal Robert Landa, který byl vyhlášen nejlepším hráčem celého utkání. "Jsem rád, že se nám daří dostat do zápasu to, co po nás trenér chce a tou atraktivní hrou bavit naše diváky. Ještě potřeba hodně věcí zlepšovat, ale mám z tohoto zápasu hezký pocit," konstatoval Landa.

Děčín – Jindřichův Hradec 97:70 (26:18, 44:30, 75:49)

Nejvíce bodů: Bartoň 20, Landa 15, Jiříček a Stria po 13 – Pavlík 18, Ringgold 15. Trojky: 25/9 – 20/7. TH: 19/14 – 20/9. Doskoky: 43:28. Fauly: 18:23. Diváci: 960.