„V Ostravě nás čekají dva velmi těžké zápasy v bouřlivé atmosféře. První dvě utkání ukázala to, že se budeme prát velké části střetnutí se zónovou obranou, která zpomaluje naši hru. Abychom mohli pomyslet na úspěch, potřebujeme hrát kompaktně, jak na útočné, tak na obranné polovině hřiště,“ má jasno Tomáš Grepl, kouč BK ARMEX Děčín.

Děčín o víkendu zvládl obě domácí partie, před vyprodanou Maroldovkou v pátek vyhrál 84:74, v sobotu pak 92:78. Ostrava se ovšem ukázala jako velmi zdatný soupeř, který dokáže pořádně kousat.

Kooperativa NBL - TOP 8, březen 2023. | Video: facebook/Kooperativa NBL

„Do Ostravy jedeme s příjemným stavem série 2:0, to však neznamená, že zápasy byly, nebo naopak budou jednoduché. Na horké ostravské půdě se nehraje vůbec lehce, což dokazují i výsledky z posledních sezón. Pokud však navážeme na obranu z pátečního zápasu, a na útok z toho sobotního, nemusíme se ničeho obávat,“ myslí si Filip Kroutil, děčínský křídelník.

V základní části Válečníci prohráli (78:87 a 72:93) ztratili oba zápasy. To je pro Děčín velkým varováním. Ostrava už si nesmí dovolit další zaváhání.

„Teď už musíme zabrat a ukázat fanouškům a celé lize, že v play off nejsme náhodou a na domácí půdě chceme zvítězit a vrátit sérii do Děčína a ukázat, že basketball umíme. Potřebujeme k tomu našeho šestého hráče, který nám v Děčíně chyběl a tak chci pozvat všechny fanoušky v úterý i ve středu na Tatran ať dojdou v bílém a hnali náš tým dopředu za výhrou,“ prohlásil ostravský kouč Adam Choleva.

Třetí utkání se hraje v Ostravě v úterý od 17.30, čtvrté pak o den později v ten samý čas. Série se pak může vrátit do Děčína, případný pátý zápas je na programu v sobotu 29. dubna od 18 hodin. 

Čtvrtfinále play-off, stav sérií: Děčín - Ostrava 2:0, Pardubice - Ústí n. L. 1:1, Brno - Opava 0:2, Nymburk - USK Praha 1:1.