Děčín ke svému poslednímu domácímu přípravnému utkání nastoupil bez kapitána Pomikálka, a také bez Michaela Cubbage, kteří doléčují lehčí zranění. Do zápasu zapojil trenér Grepl všech 12 hráčů, jež měl k dispozici, a to včetně juniorů Žižky a Čermáka. Druhý jmenovaný je chomutovským odchovancem a vloni hájil děčínské barvy ještě v extralize U17. 

V utkání se oba celky přetahovaly o vedení, v poločase sice Válečníci drželi lehký náskok, ovšem před poslední čtvrtinou měli manko osmi bodů. V posledním dějství ale utkání otočili a v trochu vyhecovaném závěru nakonec urvali těsnou výhru 80:76.

Děčínští basketbalisté získali na Federálním poháru stříbro. V semifinále porazili Levice, ve finále nestačili na Opavu.
PODÍVEJTE SE: Válečníci mají stříbro, v emotivním finále podlehli Opavě

Výborná příprava s kvalitním soupeřem přinesla především cenné minuty pro mladší hráče. K těm zkušenějším zapisujícím dvouciferné body se tentokrát přidal i Petr Macháč s double-doublem za 11 bodů a 10 doskoků. Slušná návštěva ke čtyřem stovkám příznivců se přetavila v zajímavou debatu po skončení zápasu, kdy bylo přichystané setkání s fanoušky, a kde padlo a bylo zodpovězeno mnoho otázek především na generálního manažera Lukáše Housera, ale i na trenéra Tomáše Grepla a několik hráčů.

Tým trenéra Grepla čeká v sobotu 16. září od 17.30 poslední prověrka před novým ročníkem Kooperativa NBL a to na palubovce spřáteleného klubu. Basket Varnsdorf slaví 75 let, a tak uspořádal Dny basketbalu. Jedním z vrcholů oslav bude utkání BK ARMEX Děčín proti BBC Bayreuth. Utkání předchází dvojzápas mladších minižaček s Libercem, druhý den se pak místní mužský B-tým utká s Görlitzer BC Squirrels. 

BK ARMEX Děčín - Dresden Titans 80:76 (22:26 37:36 56:64)

Nejvíce bodů: Kroutil 15, Svoboda 14, Walton 12, Macháč 11, Šturanović 10 -  Sapwell 19, Kirchner 15, Schmikale 10.