„Další zápas hrajeme znovu s Brnem a chtěli bychom odehrát stejně dobré utkání jako na palubovce soupeře. Pokusíme se vylepšit naši obranu jeden na jednoho, abychom mohli pomýšlet na výhru,“ řekl Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín.

Sobotní zápas v Brně skončil výhrou domácích 94:87, avšak rozhodnutí padlo až v posledních dvou minutách, kdy Děčín doplatil na vyfaulované hráče a domácí házeli 40 trestných hodů, z nichž 29 proměnili. Nyní má parta ze severu Čech možnost složit reparát.

„Čeká nás druhé utkání s Brnem v jednom týdnu a myslím, že všichni víme, jak na ně. Musíme ztužit obranu a z toho těžit, jako se nám to víceméně dařilo při venkovním utkání. Mrzí mě, že budeme nadále hrát bez divácké kulisy. Bez diváků je basketbal v Děčíně o hodně chudší,“ řekl pro klubový web děčínský pivot Pavel Grunt.

Dohrávka 3. kola mezi Děčínem a Brnem se hraje ve středu 16. prosince od 18 hodin. Národní basketbalová liga bude v rychlém sledu pokračovat už v sobotu, kdy do Děčína přijede Nymburk a ústecká Sluneta bude po jasné výhře na palubovce Ostravy hostit pražský USK.

Utkání Děčín - Brno můžete sledovat živě ZDE