193 cm vysoký basketbalista po absolvování střední školy Winslow Township v roce 2016 absolvoval dva ročníky v soutěži JUCO ve dvou týmech (Coffeyville a Paris JC), aby následovaly dvě sezóny ovlivněné covidem na univerzitě Marist College Red Foxes, kde se Michael pod vedením trenéra John Dunne výrazně rozvinul a stal se jedním z lídrů týmu. Poslední univerzitní ročník strávil Cubbage na St. Francis College, kde za Terriers dosahoval průměrů 29 minut, 13,3 bodů, 5,7 doskoku a 2,1 asistence. Ve svém prvním roce v Evropě se stal v německém Iserlohn Kangaroos ústřední postavou a dosahoval průměrně 17,8 bodu, 5,5 doskoku, 3,9 asistence a 2,7 zisku za 31 minut.

"Podepsání smlouvy v Děčíně mne nadchlo. Nemůžu se dočkat osobního poznání spoluhráčů, realizačního týmu a především fanoušků. Moc už se těším na hřiště!", řekl k připojení k válečnické rodině Michael Cubbage.

Trenér Tomáš Grepl k příchodu uvedl: "Jsem rád, že se nám po pečlivém vybírání z mnoha nabídek, podařilo vybrat hráče, který by měl vhodně okysličit náš tým. Michael už má za sebou první evropskou zkušenost, z Německa máme velmi pozitivní reference a jeho dovednosti se jeví opravdu komplexní. Podstatná je také jeho chuť makat, zlepšovat se a basketbalově růst. Uvidíme, jak se zvládne zadaptovat na českou ligu, která je určitě kvalitnější než sousední ProB."