Utkání se nevyvíjelo dobře, Ostrava v poločase vedla 42:33. Jenže děčínští Válečníci ve třetí čtvrtině zabojovali a před posledním dějstvím měli právě oni náskok dvou bodů. Slezané se již nezvedli a Děčín utkání dotáhl do vítězného konce.

Nejlepším střelcem domácích byl Honza Jiříček, který dohromady zaznamenal 21 bodů, devět doskoků, z čehož čtyři byly útočné. „Tu sérii porážek proti Ostravě jsme konečně chtěli prolomit. O poločase jsme si řekli, že takhle to prostě nejde. Tak, jako jsme hráli ve druhé půli, ale musíme hrát od začátku," uvedl děčínský křídelník.

Trenér domácích Pavel Budínský přiznal, že utkání se vyvíjelo jako na houpačce. „Byl to zápas plný extrémů. V prvním dějství jsme dělali moc chyb. Některé ztráty hlavně na zadní polovině hřiště Ostrava rychle potrestala," hodnotil děčínský kouč první polovinu utkání.

O pauze se ale Válečníci v kabině vzchopili a svého soupeře začali přehrávat. „O pauze jsme si rázně promluvili, co musíme zlepšit. A ono se to povedlo. Musím hráčům za přístup ve druhé půli poděkovat. Hráli jsme skvělou obranu s dobrou rotací. Honza Jiříček předvedl asi nejkomplexnější výkon. Závěr jsme zvládli s bravurou, ale stále musíme být pokorní," dodal Budínský.

Do řeči příliš nebylo ostravskému trenérovi. „V první řadě musím domácím pogratulovat, hráli výborně. Hlavně ve druhém poločase zlepšili obranu a my se jen těžko dostávali do zakončení," řekl trenér Ostravy Dušan Medvecký.

Děčín se doma představí opět ve středu 20. března od 18:00 proti Nymburku.