Potřetí ve finále, potřetí proti Nymburku, potřetí na zimáku. Děčínští basketbalisté dnes 17.5. půjdou do boje o titul proti mistrům potřetí za sebou. Bude platit do třetice všeho dobrého?

Válečníci cítí šanci, že tentokrát by mohli třináctinásobného šampiona svrhnout. Nebo alespoň jednou porazit. Finále se totiž hraje jen na dva zápasy a k titulu může stačit i jediná výhra. A ta by se mohla zrodit v dnešním prvním mači na děčínském zimním stadionu, kde Válečníky požene možná rekordní návštěva.

PAVEL BUDÍNSKÝ - trenér BK ARMEX Děčín.
Budínský: Máme touhu, odhodlání! S plnou nádrží energie můžeme kousat

„Budeme se snažit vzdorovat hře multišampionů z Nymburku. Zaručit výsledek neumím, ale co mohu slíbit, je naše touha a odhodlání být co nejdéle konkurenceschopným týmem. Myslím, že na to v současné chvíli máme solidní šanci díky zdravotnímu stavu celého týmu, formě a kvalitě hry, která nás dostala až na samotný vrchol, kterým finále s Nymburkem bezesporu je," burcuje děčínský kouč a neskutečný motivátor Pavel Budínský, jehož tým se probil do finále po semifinálové výhře 4:1 nad Pardubicemi.

„Systém letošního finále je na skóre (to rozhodne, pokud oba týmy jednou vyhrají). Doufám, že na zimní stadion dorazí co nejvíce fanoušků a s nimi v zádech ukážeme, že Nymburk není neporazitelný," zvolal pivot Jakub Krakovič, který zažije své první finále na stadionu.

Český mistr cestou do finále už ztratil jeden zápas v semifinále v Opavě. Může to být pro Nymburk varování? „My už jsme dostali varování v Champions League, kdy jsme ve stejném systému prohráli o 22 a vyhráli o 21 a nakonec jsme o bod nedosáhli na postup. Každá minuta hraje roli a každý bod ve finálním výsledku může rozhodovat," ví zkušený Jiří Welsch, který odkroutil tři sezony v NBA.

Finále vypukne v Děčíně ve středu 17.5. v 18:00, na korunovaci mistra dojde v úterý 23. května v Nymburku.

Nymburk vs. Děčín1. zápas, středa 17. 5.: (na zimním stadionu)
18:00 Děčín – Nymburk

2. zápas, úterý 23. 5.:
18:30 Nymburk – Děčín

Finále se hraje jen na dvě utkání. Pokud bude stav 1:1, rozhodne skóre.