Josef Gabriel nastupoval také ve druhé lize mužů, kde se ve 22 zápasech blýskl průměrem téměř 11 bodů na zápas, kdy po boku mimo jiných i Roberta Landy (za ním byl třetím top skórerem) sbíral cenné zkušenosti v mužském soutěžním basketbalu. Především se však stal už v průběhu ročníku součástí tréninkového procesu A-týmu, kam ho trenér Grepl přizval a pravidelně plně zapojoval do kompletního programu. Se začínajícím létem dostal Pepa pozvánku i do širšího výběru reprezentace U18, kde absolvoval na konci května první kemp v Poděbradech.

Vedení klub se s nadějným basketbalistou na pozici křídla domluvilo na tříleté spolupráci a bude tak součástí kádru A-týmu, ačkoliv ho čeká ještě poslední rok v extralize U19, kde bude společně s druhou ligou mužů jeho hlavní herní vytížení v roli lídra.

Lukáš Houser z pozice generálního manažera na adresu Pepy Gabriela uvedl: "Je to mladý kluk s potenciálem vyrůst v ligového hráče. V jak dobrého, to už záleží hlavně na něm. A i když Pepa není úplně typický příklad našeho odchovance, jedná se o další propojení s mládežnickým programem. Jsme rádi, že jsme se dohodli na dlouhodobé spolupráci."

(bkd, vev)