„Byl to pro nás těžký zápas, věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Bohužel jsme to měli od začátku utkání v rukách. Nedá se nic dělat, teď se musíme soustředit na další zápas,“ stručně zhodnotil utkání Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín, který na konci utkání dostal technickou chybu.

Děčín v poločase prohrával o pět bodů, ale díky třetí čtvrtině šel do vedení. Čtyři minuty před koncem vedl 71:64, přesto utkání ztratil. Hostům se postupně vyfauloval Cubbage a Šturanovič, v závěru se jim nedařilo v útoku a prohráli třetí z pěti zápasů v letošní sezoně.

„Zápas se přeléval nahoru dolů, nakonec jsme to nezvládli. Byli jsme ve vedení o deset bodů a v tu dobu jsme měli už zápas kontrolovat,“ hlesl Martin Mach, pivot BK ARMEX Děčín.

„Byl to asi náš nejlepší zápas v sezóně. Ne protože jsme ho vyhráli, ale pro nasazení, které jsme nechali na palubovce. Tak jak v posledních dvou zápasech nebylo všechno špatně, tak v tomto není všechno dobře. Pokračujeme v práci, věříme nastavenému procesu a potřebujeme si udržet toto nastavení mysli,“ přidal svůj pohled Hugo Salgado, trenér Slavie Praha.

Děčín svého soupeře jasně přestřílel (53:66), ale bohužel vyšší úspěšnost byla na straně domácích. Válečníci o kousek lepší v dvojkách (14/32:18/40), v trojkách ale vyhrála Slavia (9/21:8/26), která ovládla také šestky (25/30:16/22). Na doskoku to byla remíza 35:35, na body z druhých šancí téměř také (9:11), v asistencích byli lepší Pražané (20:14). Hosté měli méně ztrát, více zisků a jejich lavička porazila tu domácí 12:18, ale výhru získala Slavie.

Děčín opět táhli Svoboda s Waltonem (po 16 bodech), Pomikálek přihodil 14 a Kroutil 12 bodů. Šturanovič pomohl 7 body, ale vyfauloval stejně jako Cubbage, který dal 4 body. Mladý Slowiak zapsal 5 bodů.Domácí měli jednoznačnou hvězdu zápasu, Varnera, který nastřílel 32 bodů (TH 14/15), měl 12 doskoků, 3 zisky a 8 získaných faulů. Shelton přidal 16 bodů, Thompson 9 stejně jako Mareš. Pumprla přidal 8 bodů a 8 asistencí.

SK Slavia Praha - BK ARMEX Děčín 80:76 (18:21, 36:31, 54:56)

Body Slavie: Varner 32 (2x 3, TH 14/15, 12 doskoků, 3 zisky, 8 získaných faulů), Shelton 16 (7 získaných faulů), Thompson 9 (2x 3), Mareš 9 (3), Pumprla 8 ((1x 3, 8 doskoků, 8 asistencí), Mrázek 3 (1x 3), Jelínek 3.

Body Děčína: Svoboda 16 (2x 3), Walton 16 (1x 3, 5 doskoků, 7 asistencí),  Pomikálek 14 (2x 3, 5 doskoků), Kroutil 12 (3x 3), Šturanovič 7, Slowiak 5, Cubbage 4, Macháč 2.

Střelba za 2 body 14/32:18/40, za 3 body 9/21:8/26, TH 25/30:16/22. Doskoky 35:35 (útočné 8:13), asistence 20:14, ztráty 17:12, fauly 23:25.