Zástupci Slunety budou Pavel Houška, Ladislav Pecka a Američan Devante Wallace, z Děčína se nominace dočkali Klint Carlson, Lamb Autrey a Tomáš Pomikálek.

Na programu budou, jako tradičně, hlavní utkání mezi Mladými puškami (hráči do 28 let) a Mazáky. Za Mazáky nastoupí děčínští Autrey s Pomikálkem a ústecký Houška, zbylé trio bude válčit v týmu mladíků. 

„Je to oslava basketbalu, hraje se to pro radost a zábavu diváků. Je to samozřejmě volnější. Beru to jako zpestření, navíc je to uprostřed sezóny, což je ideální doba,“ řekl děčínský křídelník Tomáš Pomikálek, jenž hraje za Mazáky: „Už je to tak, nemládnu. Ale minulý rok jsem taky hrál za Mazáky, takže už mám zkušenosti.“

ROBERT LANDA (v bílém) byl hlavním tahounem.
Zápas mezi svátky? Já bych hrál pořád, směje se Landa

Ani pro jednoho z ústeckých hráčů nepůjde o první účast. „V Čechách jsem sice první rok, ale do Utkání hvězd už jsem byl nominován dvakrát,“ odkazuje Wallace na All Stars Game v Rakousku a Maďarsku.

„Pro mě je to asi třetí nebo čtvrtá účast,“ vypočítává Houška. K tomu si se smíchem přisadí jeho spoluhráč Pecka: „Já nastoupil jednou, když byla ještě kategorie U23, v chlapech pak čtyřikrát, takže mám víc účastí než Pavel.“

WALLACE JDE DO SOUTĚŽÍ

Zatímco Houšky s Peckou se týká pouze samotné utkání, Wallace se navíc zúčastní hned dvou dovednostních soutěží. Kromě trojek ho čeká také soutěž ve hře jeden na jednoho, kde je odměnou 1 000 eur. „Bude strašně těžké vyhrát,“ přiznává Wallace. Ten se těší i na českou zkušenost, ačkoliv dodává, že v kabině se o hvězdném duelu se spoluhráči zatím příliš nebavil.

„Soustředíme se především na naše výkony v lize. Jsem ale šťastný, že se mohu účastnit i zde, je to další skvělá zkušenost. Více si věřím v trojkách, protože když máme volno, chodím do haly trénovat střelbu.“

Wallaceovi věří i jeho spoluhráči. „Obě soutěže jsou hrozně našlapané, hraje se o velkou odměnu, ale Devante je na tom velice dobře. Věřím, že má šanci uspět,“ upozorní Pecka, zatímco Houška je tentokrát ten, kdo atmosféru lehce odlehčí.

„Žádné z dovednostních soutěží se neúčastním já, takže má šanci vyhrát,“ pousměje se opora Ústí, které účast v dovednostních disciplínách nechybí. „Mně bude bohatě stačit, když zápase zasmečuju přes Láďu,“ dodá opět s humorem. V soutěži trojkařů bude Wallaceovi konkurovat děčínský Autrey, v bitvě jeden na jednoho se potká s Klintem Carlsonem.

POSLEDNÍ DOMÁCÍ zápas v tomto roce odehráli Válečníci (v bílém) doma proti Brnu.
FOTO: Triple double! Skvělý Landa dotáhl Válečníky k úspěchu

I přes to, že do zápasu zasáhnou hned tři jeho svěřenci, ústecký kouč Antonín Pištěcký si není jistý, zda zápas vůbec stihne zhlédnout. „Po zápase s Nymburkem máme až do 2. ledna volno a já budu opravdu moc rád za to, když budu moct strávit nějaký čas také s rodinou. Naživo se tedy na zápas nechystám, zda si pustím záznam v televizi, ještě nevím.“

Ačkoliv se bude hrát den po ligovém zápase s Nymburkem, ani Pecka s Houškou nevidí v utkání navíc problém. „Nějaké volno mezi svátky jsme měli. Podle mě je to dobré datum, hlavní je, že je to v Praze, což je dobře dostupná destinace,“ odpoví snad poprvé vážně Houška.

S tím souhlasí i jeho podkošový spoluhráč, který má jasno i o tom, kdo v utkání zvítězí. „Samozřejmě, že Mladé pušky!“