Teplice splnily povinnost, když v Liberci vyhrály nad poslední Slavií USK 75:65. „První čtvrtinu jsme vyhráli o 20 bodů. Pak už se zápas v podstatě už jen dohrával. Byla to pohodová výhra,“ řekl po návratu z Liberce Karel Suska, jeden z hráčů žlutomodrých.

K malému překvapení došlo ve Varnsdorfu. Domácí Slovan si vyšlápl na béčko ústecké Slunety, porazil ji 71:62. Domácí měli skvělý nástup, za stavu 12:3 donutili zaskočeného a nervózního soupeře k prvnímu oddechovému času. Ústí se snažilo vzdorovat a stahovat, ale na Varnsdorf nemělo. O poločase vedl o devatenáct bodů! Třetí čtvrtiny se mu ale nedaří, což potvrzuje i trenér Jiří Beran.

OLGA ROUČKOVÁ. Děčínská rodačka z Děčína má za sebou úspěšnou premiéru na Dakaru.
FOTO: Z pekla na zemi vytvořila historii. Nos nahoře ale nemá

„Opět se nám v ní vytratil pohyb a pohoda. Přestala se dařit střelba, dostávali jsme se do křečí, začali přecházet střely a umožnili soupeři dotáhnout na deset bodů. Do poslední čtvrtiny bylo zaděláno na drama. Do 35. minuty jsme dokázali navýšit na 15 bodů, ale to bychom snad nebyli my, kdybychom nedokázali zápas svými chybami zdramatizovat. V poslední minutě se Sluneta dostala taktickými fauly na dostřel dvou bodů, naštěstí nás naši střelci podrželi a své pokusy z čáry trestného hodu proměnili. Předvedli jsme velmi kolektivní a obětavý výkon,“ hodnotí kouč Varnsdorfu zisk dvou cenných bodů.

Basketbalisté BK Horejsek Děčín hrají utkání 14. kola až v pátek 2. února v Mostě s Baníkem.