Oba týmy mají aktuálně výbornou ligovou formu. Děčínští Válečníci vyhráli pět ligových zápasů v řadě, k tomu přidali tři domácí vítězství v Alpe Adria Cupu. Nymburk je i letos suverénní, osm zápasů proměnil v osm vítězství. V Lize mistrů navíc naposledy zvítězili v Madridu 72:71. Český basketbalový kolo bude favoritem i v sobotu na děčínské palubovce.

„Hodnotit dlouze kvality Nymburka nemá smysl. Musíme hrát tak, aby měl zápas náboj a tu správnou zápletku. Už několikrát nám soupeř ukázal, jak dobře se na zápas u nás připravil. Věřím, že předvedeme kvalitní a hodnotný výkon. A potěšíme tím nejen fanoušky, ale i sami sebe,“ řekl před zápasem trenér BK ARMEX Děčín Pavel Budínský.

„Děčín je soupeř, kterého nemůžeme podcenit, navíc hrajeme venku a u nich se vždycky špatně hraje. My ale odjíždíme posíleni o vítězství v Madridu, které nám jednoznačně zlepšilo náladu v týmu. Pochopitelně bychom chtěli v zápase urvat co nejpohodlnější výhru, ovšem Děčín v dosavadní fázi soutěže vypadá, že to bude jeden z favoritů na finále,“ přemítal o sobotním zápase nymburský Martin Peterka.

Děčínský rozehrávač Ondřej Šiška si myslí, že pro Nymburk jsou v současnosti klíčoví spíše čeští hráči. „Zejména Jarda Bohačík, Vojtěch Hruban a Martin Kříž. My musíme hrát sebevědomě a vzpomenout si na to, že jsme je v posledním střetnutí porazili. Také se teď nacházíme v dobré formě, tak chceme kout železo, dokud je žhavé,“ přiznal.

Očekávaný zápas začíná v sobotu 17. listopadu od 18 hodin v děčínském ARMEX Sportcentru.