Už jim nezbývá nic než víra. V sebe sama, v zázrak…

Severočeská parta prohrává ve válce o finále Národní basketbalové ligy. Jejich soupeř, favorizovaný Nový Jičín, vyhrál obě první bitvy.

„Je to na pytel,“ ulevuje si po úterní nejtěsnější porážce 85:86 kapitán Jakub Houška. „Chtěli jsme před svými fanoušky vyhrát, ale smolně jsme prohráli o bod. Celý zápas vedeme a pak nezvládneme koncovku… nálada není nic moc.“

Borci Geofinu, kteří se opírají o trio Američanů a srbského pivota s německým pasem Šaroviče, byli v obou semifinálových střetech jen o malý kousek lepší než Děčín.

„Individuální schopnosti hráčů soupeře, zejména pak Muirheada, hrají klíčovou roli. My nedáme koš, kdy se nám chce, a to je to, co se nám na rozdíl od soupeře nedaří,“ konstatuje trenér Severočechů Pavel Budínský.

„Ano, je to o individualitách a oni mají kvalitnější hráče. V tom jsou o trošku lepší a my to musíme nahradit bojovností,“ uvědomuje si děčínský pivot Houška

V pátek čeká na Děčín zápas o všechno. Pokud se nechtějí spokojit „jen“ s bronzovými medailemi, musí vyhrát. A pak ještě dvakrát.

„Ve čtvrtek frčíme do Nového Jičína, kde to bude hodně těžký. My to ale chceme zvládnou a vrátit sérii do Děčína. Kdybychom prohráli oba zápasy o dvacet bodů, tak řekneme: dobře, jsou lepší. Ale obě utkání byla hodně vyrovnaná a proto stále cítíme šanci,“ burcuje Houška.

„Musíme vyhrát třikrát po sobě, což je složité. My ale nic nevzdáváme,“ doplnil kouč Budínský.