Působí v Děčíně, kde strávil nejúspěšnější roky v hráčském dresu, v roli šéftrenéra klubu, a také na federaci v pozici předsedy komise vrcholového dívčího basketbalu, velí tedy české dívčí špičce. 

Dva metry vysoký hráč nastupoval na pozici pivota a v dresu Českých Budějovic vybojoval účast v juniorské extralize, dál pak zapisoval úspěchy ve druhé, a následně i v první lize, a také v Českém poháru mužů, kde mužský tým pod vedením trenéra Jandy přešel přes Spartu a Vyšehrad a ve Všesportovní hale se utkal s Nymburkem.

Robert začínal pod trenérem Martinem Augustinem a po boku dalších hráčů v generaci, z níž hned několik budějovických odchovanců dosáhlo na úroveň Kooperativa NBL - Tomáš Vaněk, Jakub Důra, Ondrej Procházka, Tomáš Šustek, nebo Lukáš Kraus, který sbíral zkušenosti i v zahraničí a jako jediný Čech se probojoval i na prestižní turnaj 1na1 na Alcatrazu.

Nyní se v neděli 8. ledna Robert Landa do „Budějic“ vrací, a to v roli trenéra děčínského žákovského týmu U 14, který tu v ranních hodinách sehraje zápas žákovské extraligy. Domácí Tigers, jež podzimní část zvládli fantasticky s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, se v hale ZŠ Kubatova už v sobotu od 15.30 utkají s Chomutovem a v neděli je čekají děčínští Válečníci, kteří prošli v jiné skupině předchozí fází bez porážky.

V týmu Děčína vede Landa dva syny bývalých osobností ligy mladého Jonáše Housera a Marka Houšku, ale také Jiřího Důru, syna dalšího českobudějovického odchovance Jakuba, který v Děčíně působí v roli sportovního manažera.

Pro České Budějovice se jedná o návrat mládežnické extraligové soutěže po mnoha letech a jedná se o velký úspěch, kdy se svěřenci trenéra Martina Dudiho mezi elitu zaslouženě probojovali po intenzivním dlouhodobém úsilí, a jen potvrzují, že se kromě stabilního špičkového Písku a mezinárodní akademie v Jindřichově Hradci, vrací i Budějovice výrazněji na basketbalovou mapu.

„Postup mezi republikovou šestnáctku rozhodně považujeme za velký úspěch. Děčín patří u nás k mládežnické špičce, ale trenér Robert Landa si jistě vzpomíná, že z jeho rodného města se body za vítězství jen tak neodvážejí,“ řekl českobudějovický kouč Martin Dudi.

„Mám radost, že se Budějcím pod vedením trenéra Dudiho opět basketbalově daří a moc se těším na návrat do Kubatovky,“ uvedl ke svému návratu Robert Landa.