Děčínský A-tým po Pavlu Budínském povede bývalý dvojnásobný nejlepší střelec NBL Tomáš Grepl. Ten v uplynulých třech letech působil v Německu jako asistent trenéra bundesligového Weissenfelsu. Zároveň zastával pozici sportovního manažera mládeže a vedl záložní tým ve třetí nejvyšší soutěži. 

Jako trenér působil v ČR na USK Praha, a to v roli trenéra kadetů, prvoligové rezervy a jako asistent NBL týmu. V Praze strávil od roku 2009 celkem sedm let. Působil i u mládežnických reprezentací v roli asistenta a v roce 2016 vedl jako hlavní kouč tým juniorů U18 na ME v Makedonii. Původem Brňák získal v roli hráče v roce 1996 titul se Zbrojovkou, aby pak prošel dresem několika klubů - Žďár, Pardubice, Ústí, Nymburk, a právě Weissenfels.

„Co na to říct, je to překvapení. Nikdo to nečekal, vedení klubu nám to řeklo v pátek dopoledne. Asi nemá cenu to dál komentovat. A to že přijde nový trenér? To ke sportu patří. My se ale musíme soustředit na své výkony, tohle nás nesmí vykolejit. To by bylo špatně,“ uvedl pro Deník pivot Válečníků Pavel Grunt.