Basketbalisté Děčína prohráli v Prostějově nejtěsnějším rozdílem 74:75 a ve čtvrtém utkání semifinále budou doma odvracet vyřazení. „Jsme zklamaní. Hlavně když jsme si to na konci prohráli vlastní vinou. O to víc jsme naštvaní," mračil se pivot Pavel Houška. Právě nejlepší střelec Děčína (20 b.) měl na konci prsty v úspěšné trojce, ale i v pokažené závěrečné akci.

Na Hané jste začali výborně. V poločase jste vedli o deset bodů, ale ani to vám nepomohlo…

Už se nám to stalo několikrát. V poločase vedeme, ale pak prostě nejsme schopni to udržet. Bohužel nevíme, kde je ten problém. Hlavní příčinou asi bude to, že polevíme v aktivitě. Na tom budeme muset zapracovat a pokusit se tenhle problém odstranit.

Díky vaší trojce 14 vteřin před koncem jste se dostali do jednobodového vedení. Doufali jste, že byste to mohli udržet?

No, spíš jsme věděli, že to bude boj až do konce. Vést o bod nic neznamená, pořád je to otázka jednoho koše. Bylo jasné, že to bude hrát Smith jeden na jednoho, ale nedokázali jsme ho ubránit. Dělal nám velké problémy.

Smith po sóloakci vstřelil vítězný koš. Vy jste ale ještě mohli odpovědět a rozhodnout, ale rozehra mezi vámi a Sandersem byla špatná a vy jste tak ani nezakončili. Jak jste ten moment viděl?

Je to hrozně jednoduché – já jsem se špatně uvolnil a Ell to špatně přihrál.Nedohodli jsme se a skončilo to tak, jak to skončilo. To nás mrzí nejvíc, protože kdybychom prohráli neproměněnou střelou, tak si řekneme: dobrý, zkusili jsme to a nedali. Když to ale skončí takhle blbě, nešikovnou ztrátou, tak to mrzí ještě víc.

Třetí zápas série bývá zlomový. Nemáte obavy, že by se vám mohla stát tahle nešťastná porážka osudnou?

Určitě to bude hrát nějakou psychickou roli. Na druhou stranu my už nemáme doma co ztratit. Musíme bezpodmínečně vyhrát, pokud to chceme dotáhnout k pátému zápasu. Budeme muset do to vrhnout úplně všechno. Nemá cenu se zabývat tím, že Prostějov má teď výhodu. Nesmíme se na to ohlížet a do utkání musíme jít s odhodláním, že doma opět vyhrajeme.

V pátek to bude další nervák, co?

Určitě to bude vypjaté. Poslední dva zápasy tomu nasvědčovaly, jednou to skončilo o čtyři body, jednou jen o bod. Bude to tvrdý boj.

Asi nikdo v Děčíně nepochybuje o tom, že domácí zápas zvládnete a sérii dovedete do rozhodujícího pátého duelu na půdě Orlů…

Doufáme v to. Dokázali jsme si, že Prostějov je k poražení nejen u nás, ale i u něj. Pořád je to otevřené.

Souboje s Prostějovem jsou extrémně fyzicky náročné. Jak jste na tom se silami?

Když vrcholí sezona, tak nikdo nepřemýšlí nad tím, jestli je unavený. Každý do toho chce dát maximum, protože play off je ta třešnička na dortu, na kterou se všichni celou sezonu těší.