Oba týmy jsou do druhého vzájemného souboje v sezoně se shodnou bilancí osmi vítězství a čtyř porážek. Severočeši mají Turům co oplácet, první zápas totiž ve Svitavách prohráli 84:69. „Rádi bychom se za tuhle porážku revanšovali. Bude to ale těžká zkouška. Tuři hrají dobrý basketbal na obou polovinách hřiště a my se na toto musíme připravit. Otázkou bude, co nám dovolí náš zdravotní stav, který se teď trochu zhoršil,“ přiznal trenér BK ARMEX Děčín Pavel Budínský.

Ten bude několik týdnu postrádat kapitána Jakuba Krakoviče, který je po operaci menisku.

„Všichni víme, jaké to je hrát v Děčíně. Loni jsme spolu hráli osmkrát v lize a jednou Český pohár. Děčín letos přivedl dva dobré Američany, kteří přinesli velkou energii. Musíme zastavit jejich rychlý přechod do útoku, minimalizovat naše ztráty a poprat se o každý neutrální míč. I když je tabulka nekompletní, tak souboj o druhé místo je určitě velkou motivací,“ tvrdí svitavský pivot Jirka Jelínek, který má také zkušenosti s dresem Válečníků.

Poslední soutěžní zápas Děčín nezvládl, když prohrál v maďarském Körmendu. „Z posledního zápasu s Körmendem jsme si odnesli tíživou porážku, ale také drahocennou zkušenost s nekompromisně tvrdým a agresivním basketbalem, který produkovali domácí. Tento aspekt hry si musíme osvojit a vtavit ho do naší identity, aby i naši soupeři poznali tvrdost a agresivitu,“ má jasno děčínský basketbalista Šimon Ježek.