Sport je zvláštní, specifický fenomén, na který jednoduše nejde jen tak pověsit předem ušitý kabátec z ekonomických, finančních a obchodních učebnic. Skutečnost je taková, že sport poskytuje nejen svým účastníkům, alei jiným (široké divácké obci), celou škálu emocí: uvolnění i napětí, potěšení i zármutek, zábavu, radost, rozptýlení i drama. Pro své prožitky má sport blízko k „hraní si“, pro svou cílevědomost k práci, pro touhu po zdokonalování blízko k učení. Existence sportu a her, jak dokazuje celý vývoj člověka, je nutnou a potřebnou součástí života!

PŘÍBĚH BK DĚČÍN.Zdroj: archivSport je starý jako lidstvo samo a doprovází člověka po celou dobu vývoje. Je to divadelní kus, zápletka s otevřeným koncem. Má význačnou společenskou funkci, přenáší z generace na generaci určité obohacující atributy, normy i vzorce chování.

Vždycky je něco za něco. Sport – a v našem konkrétním případě děčínský basket, tak jako všechny basketbalové kluby v zemi, je dotován portfoliem sponzorů a významně městem i krajem. Jim patří poděkování za podporu. Nezpochybnitelné dominantní sportovní postavení našeho klubu v Děčíně, významné postavení přesahující region i dlouhodobé ukotvení v TOP týmech nejvyšší zemské soutěže nespadlo jen tak z nebe. Je podepřeno letitou každodenní drobnou prací. A to vše něco stojí. Jsme tu pro naše „par excellence“ příznivce s kreditem nejlepších z nejlepších, jsme tu pro naše město. Obé jedno jest… Společně propagujeme a vytváříme image města. Basketbalový klub Děčín se stal zavedenou a respektovanou značkou! Na nás všech je, aby tomu tak zůstalo! 

JINDŘICH STRAŠNOV