Člen širšího reprezentačního kádru a trojnásobný mistr ČR Tomáš Pomikálek se dohodl s děčínským klubem na tříleté spolupráci. Děčínský klub o Tomášovi dlouhodobě uvažoval jako o možné posile do budoucna. Souhrou okolností se ale vzájemná spolupráce, pokud se vše administrativně stihne vyřídit, může rozjet už od sobotního domácího utkání proti Lvům z Jindřichova Hradce.

„Když se Tomáš rozhodl zkusit svoje basketbalové štěstí v jiném klubu, loučili jsme se slovy, že v případě návratu má v našem klubu dveře otevřené. Proteklo hodně vody v Labi a tento okamžik se stal reálnou skutečností. Tomáš těmito dveřmi vstupuje do své druhé děčínské etapy. Jak bude dlouhá a jaká vlastně bude je především v jeho rukou. Z mého pohledu ale přichází jiný Tomáš, starší, vyspělejší, zkušenější, z čehož by měl profitovat nejen on sám, ale pevně věřím že i my, náš tým, naše hra," říká trenér Pavel Budínský. 

„Do Děčína se už moc těším. Na známé prostředí klubu, na staronové a nové tváře, na fanoušky a na unikátní bouřlivé domácí prostředí. Především se ale těším na nové cíle a výzvy. Ať už to jsou cíle týmu a klubu nebo mé osobní," řekl k přestupu Pomikálek.