Pouze dva kroky zbývají děčínským basketbalistům k tomu, aby se dostali mezi čtyři nejlepší celky v Českém poháru. V pátém kole však čeká Válečníky těžký úkol,  od 18.00 nastoupí v pražské hale Folimanka proti tamnímu USK.

A jelikož v tuzemském poháru opět chybí mistrovský Nymburk, šance na celkové vítězství jsou tak hodně otevřené.

„Čeká nás velmi atraktivní utkání. Pražané v posledním ligovém zápase udolali Pardubice a jen potvrdili, že na domácí palubovce jsou hodně silní," připomněl trenér BK ARMEX Děčín Pavel Budínský.

O síle soupeře moc dobře ví i děčínský rozehrávač Tomáš Vyoral. „USK se hodně zvedlo a předvádí kolektivní basketbal založený na dobré obraně. Na Folimance to bude hodně těžké. Myslím si, že když budeme trpěliví, budeme v útoku dobře pohybovat míčem, nacházet volné střelce a ty střely proměňovat, tak cestu k vítězství budeme mít snazší. Oproti utkání s Brnem musíme také zlepšit naší obranu," má jasno.

Na co si Válečníci musejí dát v Praze pozor? „Základem jejich hry je poctivá a kompaktní obrana, ke které když se přidá agresivní útok plný pohybu a síly, je jasné, že utkání nebude jednoduché. Každopádně pokud chceme postoupit do dalšího kola, je třeba předvést kvalitní výkon na obou polovinách hřiště," dodal Pavel Budínský, který bude mít k dispozici kompletní kádr.

Vítěz tohoto duelu narazí na lepšího z dua Litoměřice – Nymburk B.